![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1673865510foto-birlestirme-copy-8-.jpg)
GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINI BELİRLEYECEK SINAV YAPILDI
DENEYAP UYGULAMA SINAVI’NA 500 ÖĞRENCİ KATILDI
Şehitkamil DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için uygulama sınavı yapıldı. 500 öğrencinin katılım sağladığı sınavda başarılı olan öğrenciler, 3 yıl boyunca Bilim Şehitkamil’deki eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanacak.
Şehitkamil Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) iş birliğiyle başlatılan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için uygulama sınavı gerçekleştirildi. Bilim Şehitkamil’de eğitim görmek isteyen bin 236 öğrenci, ilk aşama olan e-sınava girdi. Bin 236 öğrenci arasında başarılı olan 500 öğrenci, Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı’na katılım sağladı. Sınavda başarılı olan öğrenciler, 3 yıl süresince Bilim Şehitkamil DENEYAP Teknoloji Atölyelerinin tüm eğitimlerinden ücretsiz olarak yararlanacak.
AMACIMIZ, TEKNOLOJİ TABANLI BİR EĞİTİM FARKINDALIĞI OLUŞTURMAK
Sınava ilişkin açıklamada bulunan Bilim Şehitkamil eğitmenlerinden Turan Yaman, “Bugün, Bilim Şehitkamil olarak Lise ve ortaokul öğrencilerimize yönelik DENEYAP uygulama sınavımızı gerçekleştiriyoruz. 500 lise ve ortaokul öğrencimiz uygulama sınavına katıldı. DENEYAP Uygulama Sınavı’nda başarı gösteren öğrencilerimiz, 3 yıl boyunca ücretsiz bir şekilde DENEYAP Teknoloji Atölyelerimizde eğitim almaya hak kazanacaklar. Buradaki temel amacımız, çocuklarımızda teknoloji tabanlı bir eğitim farkındalığı oluşturmak. Şu an itibariyle çocuklarımız, çok güzel projeler yapıyorlar, harıl harıl çalışıyorlar. Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine, bizler de Bilim Şehitkamil olarak destek vermekteyiz” ifadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR