GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINI BELİRLEYECEK SINAV YAPILDI

DENEYAP UYGULAMA SINAVI’NA 500 ÖĞRENCİ KATILDI

Şehitkamil DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için uygulama sınavı yapıldı. 500 öğrencinin katılım sağladığı sınavda başarılı olan öğrenciler, 3 yıl boyunca Bilim Şehitkamil’deki eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanacak.

 

Şehitkamil Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) iş birliğiyle başlatılan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için uygulama sınavı gerçekleştirildi. Bilim Şehitkamil’de eğitim görmek isteyen bin 236 öğrenci, ilk aşama olan e-sınava girdi. Bin 236 öğrenci arasında başarılı olan 500 öğrenci, Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı’na katılım sağladı. Sınavda başarılı olan öğrenciler, 3 yıl süresince Bilim Şehitkamil DENEYAP Teknoloji Atölyelerinin tüm eğitimlerinden ücretsiz olarak yararlanacak.

 

AMACIMIZ, TEKNOLOJİ TABANLI BİR EĞİTİM FARKINDALIĞI OLUŞTURMAK

Sınava ilişkin açıklamada bulunan Bilim Şehitkamil eğitmenlerinden Turan Yaman, “Bugün, Bilim Şehitkamil olarak Lise ve ortaokul öğrencilerimize yönelik DENEYAP uygulama sınavımızı gerçekleştiriyoruz. 500 lise ve ortaokul öğrencimiz uygulama sınavına katıldı. DENEYAP Uygulama Sınavı’nda başarı gösteren öğrencilerimiz, 3 yıl boyunca ücretsiz bir şekilde DENEYAP Teknoloji Atölyelerimizde eğitim almaya hak kazanacaklar. Buradaki temel amacımız, çocuklarımızda teknoloji tabanlı bir eğitim farkındalığı oluşturmak. Şu an itibariyle çocuklarımız, çok güzel projeler yapıyorlar, harıl harıl çalışıyorlar. Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine, bizler de Bilim Şehitkamil olarak destek vermekteyiz” ifadelerini kullandı.