GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ BÜYÜK COŞKUYLA TAMAMLANDI
SPORA ERKEN BAŞLAMANIN AVANTAJLARINI YAŞAYACAKLAR
3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği açılış seremonisinde sporcu öğrencilere ve onları tören esnasında yalnız bırakmayan öğrenci velilerine seslenen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, spora erken başlamanın katılımcı öğrencilere, sportif, sosyal ve akademik hayatlarında avantaj sağlayacağını ifade etti. Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize ettiğimiz 3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğinde şimdinin minik ama geleceğin şampiyonlarıyla bir arada olmaktan son derece mutluluk duyuyorum. 4 farklı spor merkezimizde faaliyet gösteren temel cimnastik ve geleneksel çocuk oyunları spor okullarımızda her yıl 600’ün üzerinde öğrencimiz eğitim görüyor. Öğrencilerimizin spora erken yaşta başlamaları onlara sportif, sosyal ve akademik hayatlarında büyük bir avantaj sağlayacak. Bizler, oyunlarımızı mahalle aralarında arkadaşlarımızla birlikte oynardık. Son dönemlerde oyunlar; ekran başında, tabletlerde, bilgisayarlarda oynanır oldu. Bu durum maalesef çocuklarımızın fiziksel hareket kapasitelerini sınırladığı gibi çocuklarımızın sosyal iletişim becerilerinin kısıtlanmasına da sebebiyet veriyor. Bu olumsuz tablonun önüne geçmek için hayata geçirdiğimiz projelerde geleneksel çocuk oyunlarına sıklıkla yer veriyoruz. Temel cimnastik branşı spor okullarımızda çalışmalara katılan tüm sporcularımızı kutluyorum. Bizlere güvenip çocuklarını emanet eden değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın kazandıkları bu güzel spor alışkanlıklarını yaşamları boyunca sürdürmelerini ümit ediyorum.”
SPORCU VELİLİLERİNDEN ORGANİZASYONA TAM NOT
Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde çocuklarının gerek gösteriler gerek geleneksel çocuk oyunları esnasında keyifli zamanlar geçirdiklerini belirten katılımcı sporcu velileri, çocuklarını gösterilen büyük ilgiden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na ve spor okullarında görev yapan antrenörlere teşekkürlerini ilettiler. Çocuklarının modern tesislerde güvenilir ortamlarda spor yaptıklarını dile getiren sporcu velileri bundan sonraki süreçte de branşa özgü eğitimlere çocuklarını yönlendireceklerini ifade ettiler.
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR