GENÇLER ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ İLE GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR

SOSYAL TESİSTE DÜZENLENEN GECEYE KATILIM YOĞUN OLDU

Şehitkamil Belediyesi’nin hizmete sunduğu Mütercim Asım Sosyal Tesisi’nde gençler tarafından sıra gecesi düzenlendi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen sıra gecesinde gençler, yöresel kıyafetler giyip çeşitli enstrümanlar çalarak birbirinden güzel türküleri seslendirdiler. Türküler eşliğinde çiğ köfte yoğurulması da geceye ayrı bir renk kattı. Şiir ve şarkıların söylendiği 3 saat süren programda Türkçe ilahi okuyarak gönülleri fet eden Nijeryalı öğrenci Muhammed ise geceye damgasını vurdu. Başkan Fadıloğlu ile diğer davetlilerin beğeni ile izlediği sıra gecesinde gençler, yeteneklerini sergilediler. Özellikle genç yaştaki öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği gece renkli görüntülere sahne oldu.

 

“AMACIMIZ GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK”

Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını ve sosyal aktivitelere dahil olmalarını sağlamak adına sosyal tesislerde farklı aktiviteler düzenlediklerini söyleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Sosyal tesislerimizi hayırlı işler için kullanarak çeşitli aktivitelerde bulunan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bir yandan derslerinize çalışmaya devam edeceksiniz. Diğer taraftan da sosyal yönlerinizi geliştirmeniz gerekiyor. Ne kadar başarılı olursanız olun, sosyal yönü gelişmemiş bir kişinin başarılı olma ihtimali yoktur. Sizin sosyal yönünüzün gelişmesi adına yapılan bu çalışmalarda emeği geçen tüm hocalarınızı kutluyorum. Bundan sonraki süreçte geniş bir mekanda ailelerinizin de katılımıyla daha büyük bir organizasyon düzenleyeceğiz” dedi.

“Amacımız gençlerin başarılı oldukları noktaları ortaya çıkartıp, bunu toplumla paylaşabilmektir” diyen Başkan Fadıloğlu, “Yaptırdığımız mekanlar tüm vatandaşlarımızın ve sizlerin malıdır. Biz yönetici olarak bunların sevk ve idaresinden sorumluyuz. Bu hizmetleri babalarınızın ve annelerinizin maaşından kesilen vergilerle sizlere sunuyoruz. Biz sizin hizmetkarınızız. Hocalarımız ile birlikte sizlere hizmet etmek için buradayız. Sizden istediğimiz tek bir şey var, bu millet ve vatan için hayırlı insan olmanız. Bu gençlik günler çabuk gelip geçecek. Bu mekanlarda kendinizi ve sosyal yönünüzü geliştireceksiniz, ama öncelikle iyi insan olacaksınız” diye konuştu.

 

“SOSYAL TESİSLER SAYESİNDE GENÇLER DAHA GÜVENDE”

Öğrencilerin düzenlenen sosyal aktiviteler sayesinde hem öğrendiklerini hem de eğlendiklerini dile getiren Mütercim Asım Sosyal Tesis Müdürü Kürşad Gödekmerdan, “Buraya kayıtlı olan öğrencilerimizle birlikte bu çalışmalara başladık. Ne yapacağımızı düşünerek kendimize bir amaç ve gaye edindik. Gençlerimizin ve çocuklarımızın kendi yeteneklerini ve başarılarını ortaya çıkartmak için Şehitkamil Belediyemiz’in desteğiyle girişimlerde bulunduk. Yaklaşık 1 aydan beri bunların hazırlığını yapıyoruz. Öğrencilerin elinden tutulduğu zaman yeteneklerinin ön plana çıktığını görüyorsunuz. Şehitkamil Belediyemiz’in bu mahalleye sosyal tesis açmasıyla şuanda yaklaşık 620 öğrencimize hitap ediyoruz. Öğrencilerimizin yeteneklerini sergilediği bu gecede bu kadar insanı bir araya getirdik. Gençlerimizin başlarına kötü iş gelmemesi için sosyal tesisimizde toplayarak onların güzel zaman geçirmelerini sağlıyoruz. Amacımız öğrencilerimizin yeteneklerini ve performanslarını ortaya koymaktır. Bunu yapmamıza olanak sağlayan ve önemli destekler veren Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na mahalle halkı ile öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Belediyemiz tarafından yaptırılan ve bu bölgede bulunan diğer gençlik merkezi ile sosyal tesislerimizde gençlerimizi buluşturarak burada hem eğitim almalarını hem de eğlenmelerini sağlıyoruz. “ şeklinde konuştu.

 

GENÇLERDEN BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Şehitkamil Belediyesi tarafından hizmete sunulan sosyal tesisler sayesinde vakitlerini iyi değerlendirdiklerini ifade eden gençler ise, “Tesisler kurulmadan önce sokaklarda dolaşıyor bazen de evde boş boş oturuyorduk. Şimdi ise Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesisler sayesinde zamanımızı iyi değerlendirebiliyoruz. Burada düzenlenen kurslara katılarak hem öğreniyoruz, hem de eğleniyoruz. Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

Gece sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere Başkan Fadıloğlu’nun kupa, plaket ve forma hediye etmesiyle sona erdi. Program sonunda Başkan Fadıloğlu’na ise ‘nazar değmesin’ diye içinde dua yazılı gümüş madalya takdim edildi.