GENÇLERİN YERİ AYRI

“Gençler Doğada Buluşuyor” projesi kapsamında her yıl 20 binin üzerinde genç öğrenciyi Dülük Tabiat Parkı’nda yer alan Gençlik Kampı’nda ağırlayan Şehitkamil Belediyesi, yaz ve kış dönemlerinde mevsim şartlarına düzenlediği günü birlik ve konaklamalı kamp çalışmalarıyla gençlerin doğa ile iç içe keyifli zamanlar geçirerek moral depolamalarına olanak sağlıyor. Ulaşım,  yemek, kostüm ve kamp materyallerinin Şehitkamil Belediye Başkanlığınca ücretsiz olarak sağlandığı kamplarda gençler, en çok paintball ve zipline istasyonlarında gerçekleştirilen etkinliklere ilgi gösteriyor.

 

Gençlik Kampı’nda, Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğrencileri ile Yeşilay Derneği Gaziantep Şubesi’nin genç gönüllerini misafir eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, gençlerle kariyer planlamaları ve sanat, spor alanında gerçekleştirdikleri çalışmalar ile ilgili koyu bir çay sohbeti gerçekleştirdi. Buluşmada, Aşık Veysel’den eserler seslendiren konservatuvarlı gençlere eşlik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, liseli ve üniversiteli öğrencilere tecrübe paylaşımında da bulundu.

 

Sınav dönemi öncesinde gençlik kampı faaliyetlerine katılarak moral depolayan öğrenciler, seslendirdikleri eserler eşliğinde Mehmetçiğe selam gönderdiler. Dülük Tabiat Parkı’nda doğanın sunduğu tüm güzelliklerle hoş anılar biriktiren öğrenci grupları, Gençlik Kampı’nda örnek çalışmaları imza atıldığını dile getirerek alandan ayrıldılar.

 

HER YIL 20 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİMİZİ MİSAFİR EDİYORUZ

Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampında her yıl 20 binin üzerinde genç öğrenciyi misafir ettiklerini dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, gençlerin gönüllerinde ayrı bir yeri ve önemi olduğunu ifade etti. Başkan Fadıloğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Gençler Doğada Buluşuyor projesi çerçevesinde her yıl 20 binin üzerinde öğrencimizi Gençlik Kampımızda misafir ediyoruz. Ortaokuldan başlayarak üniversite öğrencilerimize kadar farklı yaş aralığında gençlerimiz mevsim şartlarına göre oluşturulan programlarda doğayla buluşma fırsatı elde ediyorlar. Burada gençlerimizin nitelikli şartlarda sosyalleşebilmelerini, enerjilerini deşarj edebilmelerini, parkurlarda bol bol moral depolamalarını amaçlıyoruz. Gençlerimizin gönlümüzde ayrı bir yeri ve önemi var. Bu yüzden imkanlarımız ölçüsünde gençlerimize en nitelikli hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Tüm gençlerimize, akademik ve sosyal yaşamlarında başarılar diliyorum.”