GİYSİLERE VERİLEN İKİNCİ ŞANSA VATANDAŞTAN BÜYÜK DESTEK

Şehitkamil Belediyesi, ‘sıfır atık’ vizyonuyla uyguladığı projenin meyvelerini toplamaya devam ediyor. ‘Giysileriniz İkinci Bir Şansı Hak Ediyor’ sloganıyla uygulanmaya başlanan proje kapsamında giysi kumbaralarında toplanan kıyafetler; yıkanıp, kurutulup, ütülendikten sonra paketlenerek yeni sahiplerine ulaştırılıyor. 2018 yılında uygulanmaya başlanan proje ile ilçe genelinde farklı noktalarda bulunan giysi kumbaralarında bugüne kadar toplam 334 bin 200 parça toplandı. Kullanılmayacak durumda olan kıyafetlerin bir bölümünün geri dönüşümü yapılarak ip olarak ekonomiye kazandırılırken, bir bölümü de bez çanta yapımında kullanıldı. Dağıtıma hazır hale getirilen kıyafetler, Şehitkamil Belediyesi Gıda Bankası aracılığıyla periyodik olarak yapılan yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

 

ELBİSELERİMİZ ÇÖPE GİTMİYOR

Projeye ilişkin değerlendirmede bulunan Ahmet Deveciler isimli vatanda, yapılan işten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Deveciler, “Şehitkamil Belediyemizin, yapmış olduğu bu güzel davranışından dolayı vatandaşlar olarak çok memnunuz. Giymediğimiz veya kullanmadığımız kıyafetleri biriktirip, Şehitkamil Belediyemizin belirli bölgelere koyduğu giysi kumbaralarına getiriyoruz. Burada toplanan kıyafetler, daha sonra belediyemiz tarafından alınıp temizlendikten sonra, ihtiyaç sahiplerine bizler adına dağıtımı yapılıyor. Bu sayede elbiselerimiz çöpe gitmiyor. Bundan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA ULAŞTIRILIYOR

Esma Durgun adlı vatandaş ise projeyle ilgili şu açıklamada bulundu:

 

“İkinci el kullanmadığımız kıyafetlerimizi getirip buradaki giysi kumbarasına bırakıyoruz. Burada biriken kıyafetler daha sonra Belediyemiz sayesinde temizlenip ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Şehitkamil Belediyemizin yaptığı bu projeden dolayı çok teşekkür ediyorum.”