![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/HALKOYUNLARININ_PARLAYAN_YILDIZI_SEHITKAMIL__(4).png)
HALKOYUNLARININ PARLAYAN YILDIZI ŞEHİTKAMİL
“ESKİ FİGÜRLERLE YENİ OYUNCULAR YETİŞTİRMEK İÇİN SAHADAYIZ ”Geçtiğimiz yıl Şehitkamil Belediyesi çatısı altında faaliyetlerine start veren, Şehitkamil Belediyespor Kulübü Halkoyunları Topluluğu 2012 sezonu içerisinde çizdiği başarılarla dolu grafiği 2013 yılında daha yükseklere taşımak adına kolları sıvadı. Şehitkamil Belediyespor Kulübünün tecrübeli halkoyunları antrenörü Sait Koca yıldızlar halkoyunları topluluğu çalışması sonrasında yaptığı açıklamada;“Halkoyunları, geçmişten günümüze taşıdığımız önemli kültür miraslarımız içerisinde vazgeçmediğimiz bir değer. Branşımıza özgü yarışmacı ruh elbette çok önemli, özelikle Bölge ve Türkiye Şampiyonalarında ve Ulasal festivallerde ülkenin birçok farklı bölgesinden yarışmalara iştirak eden halkoyuncularımız farklı yörelere ait ezgileri, figürleri tanıma ve öğrenme fırsatı buluyorlar. Ancak bizim için bundan çok daha önemlisi Gaziantep’imize ait geleneksel oyunları orijinal öğeleriyle yeni nesillere aktarmak. Bunu gerçekleştirebilmek adına Şehitkamil Belediyemiz çatısı altında Halkoyunları Spor Okulumuzu başlattık. Çalışmalara olan ilgi, farklı yaş gruplarından birçok farklı meslek gurubuna ait katılımcıların varlığı bizleri mutlu ediyor. Bundan sonraki süreçte de halkoyunlarına gönül veren tüm hemşerilerimizi kurslarımıza bekliyoruz” dedi.
YILDIZLAR’IN GÖZÜ ZİRVEDE
Kulüpler arası halkoyunları yarışmalarında geçtiğimiz yıl geleneksel düzenlemesiz dalda gençler ve büyükler kategorilerinde faaliyetlerine start veren Şehitkamil Belediyespor Kulübü Halkoyunları Topluluğu bünyesinde oluşturduğu yıldızlar halkoyunları topluluğunda da iddialı. Tamamı spor okulu öğrencilerinden oluşan 40 kişilik grupla yarışmalara hazırlanan yeşil–siyahlı kulübün bu kategoride hedefi sezonu zirvede tamamlayarak ilimizi Bölge ve Türkiye Şampiyonasında temsil etmek.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR