![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/HAVUZDA_YENI_YARISIN_SAMPIYONU_YINE_GAZIANTEP_YINE_SEHITKAMIL.jpg)
HAVUZDA YENİ YARIŞIN ŞAMPİYONU YİNE GAZİANTEP YİNE ŞEHİTKAMİL
BÖLGESEL YARIŞMADA ŞEHİTKAMİL FARKI
Mersin, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye ve Gaziantep illerinden 225 sporcunun yarıştığı, Türkiye Yüzme Federasyonu Kardeş İller Projesi Bölgesel Yüzme Yarışları 04-05 Ocak 2013 tarihlerinde Adana İlinde gerçekleştirildi. 2 gün boyunca süren yarışlarda 9-10 ve 11-12 yaş aralığındaki sporcularla yarışmaya katılan, Gaziantep İl Karmasına birincilliği getiren 24 sporcundan 19’nun Şehitkamil Belediyesporlu olması Şehitkamil’in havuzdaki farkını bir kez daha gözler önüne serdi. 24 Bireysel yarış sonrasında dereceye giren illerin belli olduğu yarışlarda Gaziantep 12 birincilikle zirveye otururken, ikincilik ve üçüncülük koltuğuna ise Adana ve Mersin illeri yerleşti.
BAŞARILARIN DEVAMI İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Kardeş İller Projesi Bölgesel Yüzme Yarışları sonrasında elde edilen birinciliği değerlendiren, Yüzme ve Su Alt Sporları Federasyonları Gaziantep İl Temsilcisi ve Şehitkamil Belediyespor Kulübü Yüzme Takımları Baş Antrenörü Cengiz Bingül; “ 24 Bireysel yarışta elde edilen 12 birincilik yüzme branşında şehrimizin ne kadar yol kat ettiğinin en büyük göstergesi ancak bu başarıların tekrarlanması ve yeni hedeflerle başarılara ulaşılabilmesi için daha çok çalışmamız gerekli. İl karması olarak bundan sonraki hedefimiz 15 Şubat 2013 tarihinde Kahramanmaraş ilinde gerçekleştirilecek ikinci yarışlarda elde ettiğimiz derecelerin sayısını artırabilmek, sezon boyunca elde edilen tüm başarılar sporcularımızı, biz antrenörleri, değerli velilerimizi ve bu başarıda emeği geçen herkesi oldukça mutlu ediyor ancak bu çalışmaların planlı bir şekilde devam etmesi halinde 2020 olimpiyatlarında yüzme branşında elde edilecek başarılı dereceler tüm Türkiye’nin mutluluğu olacaktır” İfadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR