![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1614164641Fotograf-Birlestirme-2-(1)-.jpg)
HAYALLERİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYORLAR
ADAYLAR, YÜKSEK MORALLE ÇALIŞIYORLAR
Şehitkamil Belediyesi tarafından gerçekleştirilen özel yetenek sınavları hazırlık kurslarında 1. dönem çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Performans grafiği her geçen gün yükselen polis, bekçi ve geleceğin spor insanları, yüksek moralle çalışmalarını sürdürüyorlar.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (BESYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Bekçilik Sınavı’na katılacak gençlere nitelikli şartlarda hazırlanma fırsatı sunan Şehitkamil Belediyesi, adayların performans grafiğini, gerçekleştirilen ‘sporda performans testleri’ ile yakından takip ediyor.
Sınavlara özgü parkur, kuvvet, sürat, dayanıklılık gibi çalışmaların yanı sıra eğitim programında adayların morallerini yükseltecek sosyal etkinliklerde pandemi kuralları çerçevesinde yer veriliyor. Atatürk Kültür ve Spor Merkezi, Gazikent Stadyumu ve Dülük Tabiat Parkı’nda yer alan Gençlik Kampı ve Doğa Sporları Merkezi’nde sürdürülen hazırlıklarında geleceğin polis, bekçi ve geleceğin spor insanları yoğun çaba sarf ediyorlar.
KENDİMİZİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUZ
Özel yetenek sınavları hazırlık kurslarında zamana karşı yarıştıklarını, performans grafiğinin her geçen gün yükseldiğini gerçekleştirilen testler sayesinde gördüklerini ifade eden Hüseyin Bozoğlu, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Şehitkamil Belediyemiz tarafından özel yetenek sınavları hazırlık kurslarında POMEM’e hazırlanıyorum. 3 aydan beridir, hocalarımızla beraber gerek spor salonundaki materyallerle gerekse buradaki koşu çalışmalarımızla profesyonel bir ortamda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Daha önce böyle bir ortam yoktu. Hem kurs ortamı hem de bu şekilde toplu bir organize ortamı bizler açısından çok güzel oluyor. Burada hocalarımızın bize destekleri ve katkıları çok güzel. Aralıksız bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yönden kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Hocalarımıza teşekkür ediyorum, arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Herkeste büyük bir azım ve çalışma hırsı var ve bu da birbirimizi daha çok motive ediyor. Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na da bu imkanları bizlere sunduğu için çok teşekkür ediyorum.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR