![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/HER_COCUK_KENDI_DOKTORU_OLACAK_(1).jpg)
HER ÇOCUK KENDİ DOKTORU OLACAK
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Şehitkamil Belediyesi tarafından Gaziantep’e getirilen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ateşböceği Eğitim Birimi, Gaziantep Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nün desteğiyle, öğrencilere sağlıklı yaşam eğitimi verdi.
Gaziantep üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden Doç. Dr. Gülendam Karadağ ve Hemşirelik Bölümü Öğrencileri’nin katıldığı görsel ve uygulamalı eğitimde çocuklar hem eğlendi hem de yaşamları boyunca ihtiyaç duyacakları bilgiler edindi.
Her Salı Sani Konukoğlu İlköğretim Okulu’nda devam edecek eğitimler ile Ocak ayına kadar 4000 (dört bin) öğrenciye ulaşılacak.
Görsel ve uygulamalı olarak devam eden seminerlerde, genel vücut hijyeni, Diş sağlığı, hastalıklardan korunma yöntemleri ve vücut gelişimi konularında eğitimler veriliyor. Öğrenciler bu eğitimlere birebir dahil edilerek onların konuları daha iyi kavramaları sağlanıyor.
Şehitkamil Belediyesi ve TEGV Ateş Böceği Eğitim Birimi, öğrencilere yönelik zeka geliştirici ve sosyal adaptasyonu sağlayıcı etkinliklere devam edecek.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR