![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/aba_(2).jpg)
İBRAHİM ŞEHİR AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ ŞAMPİYONASI YAPILDI
ABA GÖREŞİ ŞAMPİYONASINA 500 PEHLİVAN KATILDI
Şehitkamil Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen 12. Geleneksel İbrahim Şehir Yöresel Aşırtmalı Aba Güreşi Şampiyonası 14 ilden 500 sporcunun katılımı ile İbrahim Şehir Mahallesi güreş meydanında gerçekleştirildi. Aşırtmalı Aba Güreşi Şampiyonasına, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci ve çok sayıda davetli sporcuları yalnız bırakmadı. Bu yılın Güreş Ağası Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin olurken, Fahri olarak yerine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak vekillik etti. Bu yıl 12.'si yapılan İbrahim Şehir Yöresel Aşırtmalı Aba Güreşleri'ne çevre illerden yoğun ilgi oldu. Küçükler, gençler, büyükler ve Başpehlivanlık dallarında müsabakalar gerçekleştirildi. Yarışmada zorlu bir mücadele veren güreşçiler dereceye girmek için kıyasıya yarıştı. Son 2 yılda birincisi olan Barış Güngör ve rakibi arasında amansız bir birincilik mücadelesi verildi. Zorlu mücadele, Güngör’ün rakibini alt etmesiyle sonlandı. Başpehlivanlık için mücadele eden Barış Güngör, 3 yıl üst üste birinci olarak Altın Kemer’in sahibi oldu. Düzenlenen yarışmada kilolarına göre birinci, ikinci ve üçüncü olan güreşçilere ödülleri, tertip komite başkanları, tarafından verildi. Güreş töreni, vatandaşların dereceye giren güreşçilerle hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR