KURTULUŞ DÜĞÜNÜ GAZİANTEPLİLERLE BULUŞACAK
TEMSİLİ ANLATIMLARLA O GÜNLERE TEKRAR DÖNÜLECEK
Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen kurtuluş etkinlikleri 26 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 19.00 da Şehitkamil Kültür ve Kongre merkezinde (ŞKM)’de Şehitkamil Belediyespor Kulübü Halkoyunları topluluğu tarafından sahnelenecek olan Kurtuluş Düğünü etkinliği ile devam edecek. İçlerinde öğretmenden doktora, ev hanımından öğrenciye ve birçok meslek grubuna bağlı 70’in üzerinde gönüllünün sahneleyeceği Kurtuluş düğünü etkinliğinde Şehitkâmil’in temsili canlandırılması, Şahinbey’in temsili canlandırılması (demone oyunu), kurtuluş savaşında Gaziantepli kadınların, günlük yaşamının anlatımı ve Gaziantep yöresine ait ninni’nin okunması, karayılanın temsili canlandırılması (sinsin oyunu), dokuzlu, susam ve kırıkçam oyunlarıyla, Fransız askerinin Gaziantep topraklarından atılmasının canlandırılması, aba güreşi, şirinnar ve karşılama oyunları ile kurtuluş sonrası Gaziantep halkının sevinç birlik ve beraberlik duygularının canlandırılması, davul, ritim gösterisi sahneye yansıtılacaktır.
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR