KURTULUŞ PROGRAMI İLE ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI

ANMA PROGRAMINA KATILIM YOĞUN OLDU

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) düzenlenen programa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Derya Bakbak, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanı Muhtar Akyol, Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu Sekreteri Yener Doğruer, Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Fatih Kur’an Kursu Mütevelli Heyetinden Ahmet Zilan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

 

KUR’AN TİLAVETLERİYLE KALPLER YUMUŞADI

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın sunuculuğunu yapan ünlü Şair ve Yazar Serdar Tuncer, kurtuluş mücadelesini anlatan birbirinden güzel şiirleri seslendirerek yürekleri kabarttı. Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun anlatıldığı kısa bir filmle devam eden programda şehitler için dualar okundu. Kur’an tilavetiyle anlam kazanan programda kalpler yumuşadı. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da anıldığı programda yazar ve edebiyatçı Yavuz Bahadıroğlu, Ersoy’un hayatından önemli kesitler anlattı. Gecenin sonunda da tüm şehitler ve Mehmet Akif Ersoy için dualar okundu.

 

“ONURLU MÜCADELENİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

91 yıl önce verilen onurlu mücadelenin takipçisi olacaklarını söyleyen Bakan Şahin, “Karayılan’ın ve Şehitkamil’in değerli torunları tarihimizde iftihar ediyoruz. Bu medeniyetin bu toprakların bir parçası olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. 91 yıl önce verilen bu mücadelenin torunları olarak sonuna kadar takipçisi olacağız. Onlar o gün o mücadeleyi verdiler, bugün biz ekonomik savaşta dünyanın yeni düzeninde her noktada birinci olacağız” dedi.

 

BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR PLAKETİ

25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’na modern bir merkezde ev sahipliği yapan Şehitkamil Belediyesi’ne teşekkür eden Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu Sekreteri Yener Doğruer, bundan sonraki süreçte de kurtuluş için onurlu mücadele veren atalarımızı anacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından Bakan Fatma Şahin, programa destek veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Sosyal İşler Daire Başkanı Muhtar Akyol’a, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Yener Doğruer’e Plaket takdim edildi.