![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/resim_birlestirme_74.jpg)
MAAİLE SPOR YAPTILAR
Tüm vatandaşları yaşam boyu spor faaliyetlerine teşvik etmek amacıyla birbirinden farklı spor organizasyonlarını başarıyla düzenleyen Şehitkamil Belediyesi, gerçekleştirdiği ‘Veliler Sahada’ etkinliğiyle 7’den 70’e maaile herkesi spor alanlarında buluşturdu. Anne, baba, çocuk, dede ve ninelerin katılımıyla İbrahimli Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte sporcu velileri önce basketbol oynadılar, ardından geleneksel çocuk oyunları ve beceri koordinasyon parkurlarında birbirinden eğlenceli etkinliklerde keyifli zamanlar geçirdiler. Şehitkamil Belediyesi tarafından belirli periyotlarda gerçekleştirilecek etkinlikler; yeşil sahada, kortlarda, pistler ve parke üzerinde devam edecek.
SPORLA GELİŞMELERİNİ SAĞLAMALIYIZ
Etkinlikte katılımcı sporcu ve sporcu velilerine hitaben konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çocukların sporla gelişimlerinin sağlanmasının yaşam kaliteleri açısından çok değerli olduğunu ifade etti. Başkan Fadıloğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Veliler Sahada etkinliği ile velilerimizin aynı anda hem spor yapmasını hem de çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmelerini arzu ettik. Velilerimizin çocuklarının gelişimini yakından takip etmeleri, onların duygu, düşünce ve heyecanlarını paylaşmaları büyük bir şans. Bu çalışmada emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımı kutluyorum. Büyük bir moralle geçen sağlık ve spor dolu bu çalışmalar, çocuklarımızın akademik hayatlarını da olumlu etkiliyor. Yaşam boyu spor faaliyetleriyle obezite, hareket azlığı gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen konularda mücadele ediyoruz. Doktor, hastane ve ilaçlara yönelmek yerine, önleyici tedbirler alıp çocuklarımızın sporla gelişimlerini sağlamalıyız. İbrahimli Spor Merkezimizde miniklerden yetişkinlere her yaş grubuna yönelik spor faaliyeti mevcut. Çalışmalar, yıl boyunca oldukça verimli geçiyor. Desteklerinden dolayı tüm velilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu etkinlikleri sürdüreceğiz. Tüm vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve spor dolu günler diliyorum.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR