![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/fotogaraf_birlesitirme.jpg)
MASKE VE ELDİVENLER, ATIK KUTUSUNDA TOPLANIYOR
Şehitkamil Belediyesi, koronavirüs (kovid-19) salgının yayılmasını engellemek adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Daha önce hijyenik bir ortamda pazar alışverişinin gerçekleştirilmesi için pazar yerlerini dezenfekte eden ve hem pazarcı esnafına hem de pazar alışverişi yapan vatandaşlara ücretsiz maske ve eldiven dağıtan Şehitkamil Belediyesi, maske ve eldivenlerin evsel atıklarla karışmasını engellemek adına atık kutuları oluşturdu. Pazar yerlerine yerleştirilen atık kutuları sayesinde maske ve eldivenler, insan ve toplum sağlığı açısından bir tehdit oluşturmadan toplanıyor. Kutularda biriktirilen atıklar, 72 saat bekletildikten sonra evsel atık kapsamında değerlendirilerek çöp konteynerlerine bırakılıyor.
ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Uygulamaya ilişkin değerlendirmede bulunan Habip Aydın, “Şehitkamil Belediyemizden çok memnunuz. Belediyemiz, bizlere pazar alışverişi öncesi eldiven ve maske dağıtıyor. Maske ve eldivenlerin ayrı toplanması için atık kutusu oluşturuldu. Şehitkamil Belediyemize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA
Pazar alışverişi sonrası uygulamayla ilgili görüş bildiren Gülay Şimşek, “Şehitkamil Belediyemizin bu uygulamasından çok memnun kaldık. Pazara girerken bize ücretsiz maske ve eldiven veriliyor, alışverişimizi yapıyoruz. Pazar yerinden çıkarken de maske ve eldivenleri atık kutusuna atıyoruz. Çok güzel bir uygulama. Belediyemize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR