MERVE NUR DAVET ETTİ BAŞKAN FADILOĞLU ZİYARET ETTİ

BAŞKAN FADILOĞLU’NDAN MERVE NUR VE AİLESİNE ZİYARET

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kendisini ziyaret etmek isteyen Merve Nur Tutan’ı, konuşma ve işitme engelli olan anne ve babasını evlerinde ziyaret etti. Başkan Fadıloğlu, Merve Nur’un işaret dili yardımıyla anne ve baba ile iletişim kurarak, istek ve sıkıntılarını dinledi.

 

Geçtiğimiz günlerde 10 yaşındaki Merve Nur Tutan, ailesinin sıkıntılarını dile getirmek üzere Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret etmek istedi. Durumla ilgili bilgi sahibi olan Başkan Fadıloğlu, Merve Nur Tutan ve ailesini evlerinde ziyaret etti. İşitme engelli olan baba Kazım ve anne Fatma Tutan, kızları Merve Nur’un işaret dili yardımıyla Başkan Fadıloğlu ile iletişim kurdular. Ailenin istek ve sıkıntılarını dinleyen Başkan Fadıloğlu, sorunların giderilmesi adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. Başkan Fadıloğlu, Merve Nur’a ve küçük kardeşine, çeşitli hediyeler verdi. Sohbet ortamında geçen ziyaretin sonunda Başkan Fadıloğlu, aile ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

SIKINTILARINI GİDERMEK ADINA ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

Ziyaret sonunda açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Kazım ve Fatma Tutan kardeşlerimizin ziyaretine geldik. Anne-babamız, konuşma engelli fakat iki pırlanta gibi yavrumuz var. Merve Nur ve Muhammed ile bir aradayız. Tabi bugünkü bu ziyaretimiz normal bir ziyaretin ötesinde, Merve Nur’un bize ziyarete gelmek istemesiyle oluştu. Merve Nur, belediyede beni ziyaret etmek istemişti. Fakat Merve Nur’u ben ziyaret etmek istedim. Bugün ailemizi ziyaret ettik. Sağ olsunlar kapılarını bize açtılar. Öncelikle hem Merve Nur’a hem de Muhammed’e, eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Baba sağolsun, engelli kadrosundan çalışıyor ve ailesini geçindirmeye çalışıyor. Ben bu konuda kendisini de tebrik ediyorum. Biz de Şehitkamil Belediyesi olarak ailemizin ihtiyaçlarına katkı koymak adına buradayız. Merve Nur, bize ayrıca ailesi adına tercümanlık yaptı. İşaret diliyle anne ve babasının taleplerini bize iletti. Biz de imkanlarımız dahilinde ailemizin sıkıntılarını gidermek adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ben Merve Nur’a tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah başarılı bir talebelik hayatından sonra başarılı bir iş insanı olur. Memleketimize güzel hizmetler eder. Muhammed de aynı şekilde başarılı bir insan olarak ülkemize hizmet edecek gençlerimizden olacak. Anne ve babayı, böylesine güzel evlatlar yetiştirdiği için tebrik ediyorum. Allah, hiçbir zaman acılarını göstermesin. Ben bu vesileyle bizi evlerinden misafir ettikleri için de bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKANIMIZA BİZLERİ ZİYARET ETTİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Fadıloğlu’nu evlerinde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Merve Nur Tutan, “Başkanımıza, bugün bizleri evimizde ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyorum. Ben geçtiğimiz günlerde Başkanımızı makamında ziyaret etmek istemiştim fakat Başkanımız o gün yerlerinde yoktu. Ancak oradaki görevli arkadaşlar beni en güzel şekilde ağırlamışlardı, ben bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bugün de Başkanımızın, bizzat beni ve ailemi ziyaret etmesi bizi mutlu etti. Ailemin isteklerini Başkanımıza illettim. Sağ olsun kendisi isteklerimizin giderilmesi adına her şeyi yapacaklarını söyledi. Ben bir kez daha Başkanımıza bizleri ziyaret ettiği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.