MEVSİMLER DEĞİŞİR ŞEHİTKAMİL'DE SPOR AŞKI DEĞİŞMEZ

365 GÜN HERKES İÇİN SPOR ŞEHİTKAMİL’DE

2016 yaz spor okullarında farklı branşlarda binlerce sporcuya nitelikli eğitim veren Şehitkamil Belediyesinde başarı geleneği kış spor okullarında da devam ediyor. ‘4 Mevsim Organizasyon  4 Mevsim Spor’ sloganıyla sportif tesislerinin kapsını 7’den 70’e herkese açan Şehitkamil Belediyesinde; basketbol, badminton, futbol, halkoyunları, temel cimnastik, satranç  branşlarda verilen eğitimler, yıl boyu spor yapmak isteyen çocuk ve genç yaştaki sporcu öğrenciler ile sporcu velilerini oldukça mutlu ediyor.

 

BÜYÜK İLGİ VAR

Şehitkamil Belediyesi Kış Spor Okulu faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediyesi Spor Koordinatörü Metin Alati, faaliyet gösterdikleri ve yarışmacı olarak müsabakalara katıldıkları tüm kategorilerde etkinliklerin hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Alati, “Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nun çok büyük destekleriyle yılın 365 günü ara vermeden her yaş grubuna hitap eden  ve farklı branşlarda gerçekleştirilen sportif etkililerimizi icra edebilmemin mutluluğunu yaşıyoruz. Tıpkı yaz spor okullarında olduğu gibi kış spor okullarına da çok büyük ilgi var. Faaliyet gösterdiğimiz tüm branşlarda sınıflarımızda eğitim kalitesine göre belirlenen kontenjanlar göz  önüne alındığında doluluk oranı üst seviyede. Sporda süreklilik şart. Biz de tüm vatandaşlarımıza Şehitkamil Belediyemizin onların hizmetine sunduğu imkanlarla sürdürülebilir  spor alışkanlıkları  kazandırmak istiyoruz. Ümit ediyorum ki spora olan ilgi her geçen gün daha artar” ifadelerini kullandı.


ŞEHİTKAMİL’DE SPORTİF TESİSLER DOLUP TAŞIYOR

7 farklı branşta eğitimlerin verildiği yaz ve kış spor okullarının yanı sıra  erkek ve bayan spor merkezleri, gençlik kampı faaliyetleri, doğa sporları alanları ve Alleben Yüzme Havuzlarında gerçekleştirdiği eğitim ve etkinliklerle spor alanında adeta örnek belediye haline gelen Şehitkamil Belediyesinde, vatandaşların büyük ilgisiyle  sportif tesisler hiç boş kalmıyor. Bu güne kadar 26 binin üzerinde sporcuyu Gaziantep ve Türk sporuna kazandıran Şehitkamil Belediyesinin spor alanında gerçekleştirdiği  faaliyetler de ulusal mecrada büyük takdir topluyor. Şehitkamil Belediye Spor Kulübü sporcularının müsabık olarak katıldığı yarışmalarda  ve şampiyonalarda elde ettiği başarılar gerek federasyonlar gerekse yarışmacı diğer marka  spor kulüpleri nezdinde büyük takdir topluyor.