MİLLETVEKİLİ ŞAMİL TAYYAR İLE BAŞKAN FADILOĞLU YOKSUL AİLELERİ UNUTMADI

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sahip çıkılan 5 çocuk annesi Esengül Özgezer’in evine konuk oldular.

BAŞKAN FADILOĞLU AİLEYE SAHİP ÇIKTI


Hoşgör Mahallesi’nde Başbakanın kendilerine aldığı evi satarak Hürriyet Mahallesi’ne taşınan Özgezer ailesi yaşadıkları sıkıntıları anlattılar. Eşinin hurdacılık yaparak evi geçindirmeye çalıştığını söyleyen Esengül Özgezer, kömür ve gıda ihtiyacının olduğunu belirtti. Bunun üzerine Başkan Fadıloğlu devreye girerek, evin ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ifade edip Özgezer ailesinin evine hemen kömür ve gıda malzemeleri getirilmesi için talimat verdi. Esengül Özgezer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Milletvekili Şamil Tayyar’a kendilerine sahip çıktıkları için teşekkür etti.

BAŞBAKANIMIZIN SELAMINI GETİRDİK


Yapılan ziyaretlerle ilgili bir açıklama yapan Milletvekili Şamil Tayyar, “Geçtiğimiz günlerde Başbakanımızla iki ayrı görüşmemiz oldu. Tabi ülke sorunlarını konuşurken, Gaziantep’i de değerlendirdik. Başbakanımız bu arada Gaziantep deyince gözümün önüne iki üç kare fotoğraf karesi var dedi. Gaziantep’i ziyaretinde yaptığı aile ziyaretlerinden bahsetti.  Başbakanımız kimsesizlerin kimi olmak için siyaset yapıyoruz demişti.  Gaziantep’teki ziyaretlerini anlatırken, duygulandığını hissettim. Eğer Gaziantep’e giderseniz aileleri ziyaret ederek selamımı götürün demişti. Bizde bu vesile ile Şehitkamil Belediye Başkanımızla birlikte bu ailelerimizi ziyaret ederek, aradan geçen zamanda ne oldu neler yapabiliriz bunlara bakarak, Başbakanımızın selamlarını iletiyoruz” dedi.