![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/3_193.jpg)
MİNİK KULAÇLAR ATA YÜZME ŞENLİĞİNDE YARIŞTI
Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzunda organize edilen 4. Geleneksel Ata Yüzme Şenlikleri minik kulaçların büyük heyecanına sahne oldu. 11 farklı kulüpten 185 sporcunun kulvarlarda yerini aldığı organizasyonda birçok sporcu ilk kez resmi bir yarışta mücadele etti. Şehitkamil Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği düzenlenen yarışın açılış seremonisinde Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Türkiye Yüzme Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Cengiz Bingül ile çok sayıda spor kulübü yöneticisi ve sporcu velisi minik sporcuları yalnız bırakmadı.
KÜÇÜK YAŞTA SPOR YAPMA ALIŞKANLIĞI KAZANIYORLAR
Açılış seremonisinde katılımcı sporcu velilerine ve sporculara seslenen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, düzenledikleri geleneksel spor organizasyonlarıyla küçük yaşlarda spor yapma alışkanlığı kazandırdıklarını kaydetti. Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:
“Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’e Gelişinin 86. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize ettiğimiz 4. Geleneksel Ata Yüzme Şenliklerinde 11 farklı kulüpten 185 sporcunun mücadele ediyor. Bu organizasyonun bir kazananı ya da kaybedeni yok. Bugün kulvarlarda yerini alan tüm sporcularımız bizim gönlümüzün şampiyonu. Bu yarışlar sporcularımızın ilerleyen yıllardaki performansları için çok önemli. Farklı branşlarda düzenlediğimiz geleneksel spor organizasyonlarıyla öğrencilerimize küçük yaşlarda spor yapma alışkanlığı kazandırıyoruz. Alleben Yüzme Havuzları il, bölge, Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonları yetiştirdi. Şimdiki hedefimiz olimpiyatlara sporcu göndermek. Çok çalışmaya devam edersek Allah’ın izniyle bu başarıyı da yakalarız. Gaziantep ve Türk Yüzme Sporuna birçok şampiyon kazandıran Alleben Yüzme Havuzu, bundan sonraki süreçte de sporcularımızın hizmetinde olmaya devam edecek. Ben, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Tüm sporcularımıza spor yaşamları boyunca başarılar diliyorum.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR