MİNİK PALETLER ŞEHİTKAMİL'DE YARIŞTI

ALLEBEN 9 KULÜPTEN 125 SPORCUYU MİSAFİR ETTİ

Su sporları branşlarında birbirinden önemli organizasyonlara başarıyla imza atan Alleben Yüzme Havuzu,  önceki gün Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen şenlikte 125 minik sporcuyu misafir etti. Su Altı Sporları Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği’nin 2016 yılı faaliyet programında yer alan paletli yüzme yıldızlar, ümitler ve gençler kategorisi bireysel il birinciliği yarışlarıyla birlikte organize edilen şenlikte, 9 farklı kulübün minik sporcuları yarışlar sonrasında şampiyon ilan edildi. Ödül kürsüsünde büyük sevinç yaşayan minik kulaçlar, ilerleyen yıllar için şampiyonluk sözü verdi.

 

İSTANBUL EKİPLERİ DE KULVARLARDAKİ YERİNİ ALDI

Minik Paletler Şenliği, ülke genelinden yarışlara katılmak isteyen kulüplere de kapılarını açtı. İstanbul ilinden şenliğe katılmak üzere Gaziantep’e gelen Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü ve İstanbul Bahçelievler Yıldız Spor Kulübü Sporcuları Gaziantep’te olmaktan ve Alleben Yüzme Havuzunda yarışmalara katılmaktan çok mutlu olduklarını ifade etti.

 

ŞEHİTKAMİL SU SPORLARINDA ULUSAL STANDARTLARDA BİR MARKA

Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu Paletli Yüzme Branşı Teknik Kurul Üyesi ve Milli Takım Antrenörü Cengiz Bingül, Şehitkamil Belediyesi’nin gerek Gaziantep ve Türk sporuna kazandırdığı tesisler ve bu tesislerde düzenlediği organizasyonlarla gerekse kısa bir zaman diliminde elde ettiği sportif başarılarla artık ülke genelinde büyük bir marka haline geldiğini belirtti. Bingül, “Şehitkamil Belediyesi, su sporlarındaki yapılanması ve Alleben Yüzme Havuzlarında düzenlenen organizasyonlarla Türkiye’de bir marka haline geldi. Birçok büyük ilde ve profesyonel spor kulüplerinde olmayan tesisler ve imkanlar Şehitkamil Belediyemizde mevcut. Bu yüzden Gaziantep’te olmayı ve Şehitkamil çatısı altında düzenlenen yarışlara katılmayı tercih ediyoruz. Ben federasyonumuz ve paletli yüzme camiası adına sportif alanda yapılan tüm çalışmalar ve su sporlarına verilen destekler adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve Alleben Yüzme Havuzları ekibine teşekkür ediyorum. Böylesine kaliteli organizasyonların ilerleyen dönemlerde de süre gelmesini diliyorum”  ifadelerini kullandı.