MİNİK SPORCULAR DEV ŞENLİKTE BULUŞTU

4 FARKLI KATEGORİDE 300’Ü AŞKIN SPORCU YARIŞTI

Minik yaş gruplarına satranç sporunu sevdirerek öğretmeyi hedefleyen Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep M1 Merkez AVM ve Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği’nin ortaklaşa organize ettiği Minikler Satranç Şenliği, 6-9 yaş aralığında 300’ü aşkın sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. 4 farklı kategoride düzenlenen satranç şenliğinde minik satranççılar birbirinden akıllı hamleleriyle izleyenlerden büyük alkış topladı. Şehitkamil Belediyesi Minikler Satranç Şenliğine katılan sporcuları kıyasıya geçen maçlar esnasında yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, satranç şenliği ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Şehitkamil Belediyesi olarak satranç branşına destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Gerek Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği ile gerekse de farklı kurumlarla iş birliği içerisinde satranç branşını geniş kitlelere sevdirerek öğretebilme adına çalışmalarımız devam ediyor. Ben turnuvaya katılan tüm minik sporcularımızı kutluyor. Organizasyonun düzenlenmesine destek veren Gaziantep M1 Merkez AVM yöneticilerine ve Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilciğine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Gaziantep M1 Merkez AVM Müdürü Sait Can Gizir  ise Şehitkamil Belediyesi ile iş birliği içerisinde düzenlemiş oldukları Minikler Satranç Şenliği’nde minik sporcuları misafir etmenin kendilerini çok mutlu ettiğini, ilerleyen dönemlerde de bu tip sportif, kültürel ve sosyal etkinliklere destek vereceklerini ifade etti.

 

MİNİK ŞAMPİYONLAR KUPALARINI MUHTEŞEM TÖRENLE ALDI

Gaziantep M1 Merkez AVM’de düzenlenen Minikler Satranç Şenliği Ödül Töreni, minik şampiyonların heyecan ve mutluluk dolu anlarına sahne oldu. 4 farklı kategoride 24 sporcunun ödül yağmuruna tutulduğu törende şampiyonlara tablet, mp3 çalar, kupa, madalya ve başarı belgeleri armağan edildi. Şampiyonluk tişörtlerini gururla taşıyan başarılı minik sporcular ise ellerinde taşıdıkları notlarla mutluklarını kendilerine büyük destekler veren antrenörlerine ve velilerine ifade etti. Birbirinden farklı etkinliklerin gerçekleştirildiği şenlikte minik sporcular özellikle yüz boyama etkinliğine büyük ilgi gösterirken kendilerine sunulan eğlenceli ortamlardan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerini ifade etti.