![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1703578741birlestirme-(2)-.jpg)
MİNİKLER, KIŞ ŞENLİĞİ’NİN TADINI ÇIKARTTI
TEMATİK ODAKLI EĞİTİMLER BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
İBRAHİMLİ SPOR MERKEZİ FARK YARATIYOR
Şehitkamil Belediyesi, Temel Cimnastik ve Geleneksel Çocuk Oyunları Akademisi eğitim programı kapsamında düzenlediği ‘Kış Şenliği’ ile geleceğin şampiyonlarını renkli bir etkinlikte buluşturdu. Organizasyon, tematik odaklı eğitim modeliyle sporu eğlenceyle birleştirirken, takım çalışmasına sporcu anneleri de ortak oldu.
Şehitkamil Belediyesi, Temel Cimnastik ve Geleneksel Çocuk Oyunları Akademisi ile her dönem 4-10 yaş aralığında yüzlerce çocuğu erken yaşlarda sporla buluşturuyor. İbrahimli Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen Kış Şenliği ile minik sporculara, branşlarına özgü antrenmanlarının ardından kış mevsimine özel özellikleri tanıma fırsatı sundu. Sporla eğlenceyi bir araya getiren etkinlik, aynı zamanda sporcu annelerinin katılımıyla takım ruhunu da güçlendirdi.
Tematik eğitimlerde şarkı, oyun ve canlandırmalarla bol bol hareket eden ve eğlenen minikler, kendi elleriyle hazırladıkları meyve sularıyla bol bol C vitamini alarak, hastalıklara karşı önlem aldılar.
SPORU SEVGİYLE BİRLEŞTİREN ETKİNLİK
Spor akademilerinde yürütülen çalışmaları yakından takip eden ve sıklıkla antrenörlerden bilgi alan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Çocuklarımızın sporla buluştuğu, aynı zamanda gönüllerince eğlendiği kış şenliklerinde, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine katkı sağlıyoruz. Sporu sevgiyle birleştiren bu etkinlik, geleceğin şampiyonlarına birçok konuda ilham veriyor. Toplumun her kesimine yönelik etkili ve keyifli etkinliklerle yaşam boyu spor faaliyetlerinin önemine dikkat çekmeye devam ediyoruz. Bu noktada başta ebeveynlerimiz olmak üzere etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR