MİNİKLERDEN YILSONU ETKİNLİĞİNDE UNUTULMAZ PERFORMANS

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KONUSUNU ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Yıl sonu etkinliği programı öncesi konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şöyle konuştu:

 

“Öncelikle bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere tüm milli eğitim camiasına yürekten teşekkür ediyorum. Belediyeler olarak biz, her şeyi yapma imkanına sahip değiliz. Kurumlar arası işbirliği çerçevesinde bu projeleri hayat geçiriyoruz. Şu anda 18 aile merkezimizde 36 okul öncesi eğitim veren sınıfımız var. Bu sınıflarımızın hocaları Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından görevlendirildi. Bu sınıflarımızda tamamen milli eğitim müfredatına uygun olarak dersler veriliyor. Biz bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüzden çok büyük destek aldık ve bunu da özellikle istedik. Çünkü mevcut milli eğitim sistemine uygun şekilde eğitim-öğretim verilmesi bizim için çok önemliydi. Belki biz kendi bilgimiz ışığında bu eğitimleri gerçekleştirebilirdik ama esas olan işi tam bilenle yapmak. Okul öncesi eğitim konusunu çok önemsiyoruz. Biz bu nedenle fiziki şartlarımız müsait olan yerlerde bu organizasyonları gerçekleştirdik. Bu tür çalışmalara devam ettiğimiz müddetçe geleceğimizin teminatı olan yavrularımız daha nitelikli bireyler olarak bu memlekete hizmet edecektir. Çocuklarımızın daha iyi şartlarda yetişmesini istiyorsak üzerimize düşeni yapmalıyız.”

 

BELEDİYELERİMİZLE ÇOK GÜZEL İŞBİRLİĞİ PROJELERİMİZ VAR

Programda söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, şunları söyledi:

 

“Bütün derdimiz; yarınlarımız olan evlatlarımızı dünya il rekabet edebilecek donanımla yetiştirmek, onları her anlamda güçlü bireyler kılmak. Çocuklarımızın; sosyal, kültürel, sportif anlamda yetkin birer bireyler olmaları için çaba sarf ediyoruz. Çok ünlü bir düşünür diyor ki, ‘bana bir insan ömrünün 3 yılını verin ben size 70 yılı garanti edeyim.’ Bunların içerisindeki en önemli yıl da okul öncesi yılıdır. Okul öncesindeki yıl çok önemlidir. Bu anlamda da özellikle şehrimizde belediyelerimizle çok güzel işbirliği projelerimiz var. İşte bu da bunlardan bir tanesidir. Fiziki kapasitemizin yetmediği, çocuklarımıza daha sağlıklı, donanımlı ortamlar inşa etme konusunda zaman zaman sıkıntı yaşadığımız durumlarda sağ olsun Şehitkamil Belediyemiz devreye girdi ve kendilerinin oluşturduğu fiziki mekanlarda işbirliği içerisinde çok güzel bir ortam oluştu. Bugün itibariyle hem sayısal anlamda yani nicelik anlamında hem de verilen hizmetin kalitesi yani nitelik anlamında çok güzel geri dönütler var. Bugün de 1 yıl boyunca eğitim alan çocuklarımızın performansını izleyeceğiz. Onlarla gurur duyacağız. Biz inanıyoruz ki evlatlarımıza yeterli imkan destek sağlandığı zaman başaramayacakları hiçbir güçlük, zorluk yok. Biz, çocuklarımıza çok fazla inanıyor ve güveniyoruz.”

 

Yapılan konuşmaların ardından sahneye çıkan minik öğrenciler, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’ye çiçek takdiminde bulundu.