ÖĞRETMENLER, ŞEHİTKAMİL'DE PAİNTBALL İLE STRES ATTI

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ GENÇLİK KAMPI ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI

Eğitim alanına yaptığı katkılarla önemli başarılar elde eden Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep’te görev yapan öğretmenleri Dülük Tabiat Parkı içerisinde yer alan Gençlik Kampı’nda ağırladı. 2015-2016 eğitim-öğretim sezonun ilk yarısı için çalan son ders zil ile başlayan 15 günlük tatili sosyal etkinlik ve aktiviteler için fırsat bilen öğretmen ve öğretmen adayı üniversiteli öğrenciler, Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı’nda paintball oynadı. Öğretmenler, üzerlerindeki stresi keyifli bir oyunla attıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

 

GENÇLİK KAMPIMIZ, MİSAFİRLERİMİZİN POZİTİF ENERJİSİYLE ISINIYOR

Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı Eğitmeni Mehmet Hayri Yılmaz, kamp alnındaki faaliyetlerin yarıyıl tatili ve soğuk havaya rağmen tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Mehmet Hayri Yılmaz, kamp alanında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin, “Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nun büyük destekleriyle kamp alanımızda ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin ardından şimdide öğretmenlerimizi misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şu anda Gençlik Kampımızda öğretmenlerimizle birlikte paintball etkinliği gerçekleştirmekteyiz. Okullarımızdan yoğun talep alıyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimiz kamp alanımızda geldiklerinde bizlere verdikleri pozitif enerjiyle birbirinden keyifli etkinlik ve aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Soğuk havaya rağmen misafirlerimizin yüreğindeki sıcaklık, etkinliklerimizde eğlenceli zaman geçirmemizi sağlıyor” açıklamasında bulundu.

 

GENÇLİK KAMPI BÜYÜLEYİCİ BİR ATMOSFERE SAHİP

Şehitkamil Belediyesi tarafından organize edilen paintball etkinliklerine katılan Beden Eğitimi Öğretmeni Abdulvahap Kara, Şehitkamil Belediyesi Dülük Tabiat Parkı’nın ve Gençlik Kampı’nın her haliyle büyüleyici bir atmosfere sahip olduğunu kaydetti. Abdulvahap Kara, “Böyle bir havada böyle bir ortam, hakikaten büyüleyici oluyor. Özellikle yoğun tempodan çıkmışken heyecanlı fakat bir o kadar da keyifli bir etkinliğe katılmış olacağız. Bu organizasyon eminim ki biz öğretmenler için iyi bir rehabilite olacak. Tüm arkadaşlar ile eğleneceğiz. Şehitkamil Belediyesi, her zaman sporcuya, spora destek veren bir belediye. Bu konuda belediyemizi her zaman takdir ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

KAMP ORTAMI, ARKADAŞLIKLAR ÇOK GÜZEL

Gençlik Kampı’nda etkinliklere katılan Kimya Öğretmeni Harun Reşit İpteş ise kamp ortamı ve arkadaşlığın güzelliğine vurgu yaptı. Harun Reşit İpteş, “Paintball, çok güzel bir spor. Takım çalışmalarını kuvvetlendiriyor ve problem çözme yeteneğini güçlendiriyor. Tatili fırsat bilerek spor yapmak istedik. Kamp alanındaki ortam, arkadaşlıklar çok güzel. Böyle bir imkan sağladığı için Şehitkamil Belediyemize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizle de gelmeyi düşünüyoruz. Hem spor hem de ahlak açısından güzel bir etkinlik gerçekleştireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.