PALETLİ YÜZÜCÜLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU

KOCAELİ’NDEN 2 KUPAYLA DÖNDÜLER

YEŞİL-SİYAHLILAR 7 YILDA 6. KEZ ZİRVENİN SAHİBİ

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Paletli Yüzme Takımı, Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’nı Genç Erkekler kategorisinde Türkiye 1.’si, Genç Bayanlar kategorisinde ise Türkiye 3.’sü olarak tamamladılar. Yeşil-siyahlı paletler, bu sonuçla 7 yılda 6. kez zirvenin sahibi oldular.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu planlı faaliyet programında yer alan Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası, Gebze Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi. 25 farklı kulüpten 102 erkek 93 bayan toplamda 195 lisanslı sporcunun katıldığı müsabakalar sonucunda Şehitkamil Belediye Spor Kulübü, Genç Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu,  Genç Bayanlar kategorisinde ise Türkiye 3.’sü oldu.

 

2021 sezonunun ilk Türkiye şampiyonlarının belirlendiği organizasyonda mücadeleler; su üstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde gerçekleştirildi. 50 ila 1500 metre arasındaki mesafelerde madalya kürsüsü için palet vuran yeşil-siyahlı sporcular, 3 günlük nefes kesen mücadele sonunda 8 madalyanın sahibi oldular.

 

BÜYÜK BİR KADRO İLE BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE ETTİK

Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’nda sporcularının bireysel performansıyla takım sıralamasına büyük katkı yaptıklarını kaydeden Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzları Koordinatörü ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Su Sporları Direktörü Cengiz Bingül, müsabakalar sonrasında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

 

“Paletli Yüzme Kulüplerarası Gençler Türkiye Şampiyonası’na;  40 sporcu,  3 antrenör ve 1 idareci ile iştirak ettik. Son yılların en keyifli müsabakalarına sahne olan organizasyonda büyük bir kadro ile yer aldık ve büyük kadro, büyük bir başarı daha elde etti. Müzemize 2 kupa daha kazandırdık.  Genç erkekler kategorisinde 7 yılda 6. kez Türkiye Şampiyonluğunu kazanmak bizler adına gurur verici.  Sporcularımız, bireysel performanslarıyla takım sıralamalarını belirleyen puanlara büyük katkı yaptılar. Ortak bir ruhla organizasyonu şampiyon olarak tamamladık. Emeği geçen tüm sporcularımızı, teknik ekibimizi ve idarecilerimizi kutluyorum. Bizlere sundukları imkanlar ve verdikleri büyük desteklerden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve değerli ekibine sporcularımız adına teşekkür ediyorum.”