PALETLİ YÜZÜCÜLERDEN TÜRKİYE DERECESİ

SALİSELERLE YARIŞIYOR HEDEFİMİZİ HER GEÇEN GÜN YÜKSELTİYORUZ

Organizasyona ilişkin değerlendirmede bulunan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Su Sporları Takımları Baş Antrenörü Cengiz Bingül, şunları söyledi:

 

“Faaliyet gösterdiğimiz su sporları branşlarında ulusal ve uluslararası mecralarda katıldığımız tüm yarışlarda zirvenin en büyük adayıyız. Son olarak katıldığımız ve Türkiye ikinciliği elde ettiğimiz TSSF Paletli Yüzme Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda 4x100 bayrak yarışına kadar birinci sıradaydık. Sadece 22 saliseyle bu şampiyonayı 2. sırada tamamladık. Hedeflerimizi sporcularımızın çalışma azimleri ve performansları doğrultusunda her geçen gün büyütüyoruz. Branşın en üst kategorisinde gelen Türkiye rekorları göğsümüzü kabartıyor. Bundan sonraki süreçte de altın paletlerimizin şampiyonluklar elde edebilmeleri, ilimizi, ülkemizi Avrupa ve dünya sahnesinde başarıyla temsil edebilmeleri adına çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz. Başarıda emeği geçen tüm sporcularımızı kutluyorum.”

 

SPORTİF BAŞARILARDAKİ ÇEŞİTLİLİK SİSTEMLİ ÇALIŞMANIN ESERİ

Elde edilen başarıda emeği geçen herkesi tebrik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Sporcularımız; havuzda, yeşil sahalarda, parke üstünde, kortlarda ve pistlerde önemli sportif başarılara imza atıyorlar. Gerek branş kategorilerinde gerekse de farklı yaş kategorilerinde yakalanan başarıların çeşitliliği sistemli ve azimli bir çalışmanın eseri. Paletli yüzme branşında dünya şampiyonu bir sporcumuzun olması, takım halinde elde edilen ulusal ve uluslararası başarılar altyapıdan yetişen ve su sporları ile yeni tanışan sporcularımız için önemli bir hedef, güzel bir örnektir. Türkiye şampiyonasında rekorlara imza atarak ödül kürsüsü mutluluğu yaşayan tüm sporcularımızı, idari ve teknik kadroyu yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.