POTADA BİR PERİ MASALI

Okulda ve sosyal ilişkilerinde içine kapanık olan, çekingen davranan, derslerde ön plana çıkmayı tercih etmeyen bir yapıdayken basketbol kursuna başladıktan sonra kendisindeki yeteneği keşfeden, bunu kanıtladıkça özgüveni giderek yükselen bir ivme kazanan M. Tuncay Aykaç İlk Okulu 3/D sınıfı öğrencisi Zeynep Ada Kaya’nın hayatında büyük değişim yaşandı. Zeynep’in, Şehitkamil Belediyesi Basketbol Spor Okulu ile tanışma sürecinin ardından sosyal hayatındaki değişim, derslerindeki başarısı ve basketbol branşına olan yeteneği yakın çevresi tarafından takdirle karşılandı.

 

TÜM ANNE VE BABALARA SPORTİF ETKİNLİLERİ TAVSİYE EDİYORUM

Kızı Zeynep Ada’nın sportif etkinliklerle tanışma sürecinden sonra sosyal yaşamlarının daha renkli bir hal aldığını ve akademik başarı anlamında çok daha olumlu sonuçlar elde ettiklerini ifade eden anne Türkçe Öğretmeni Ceyda Kaya, sportif etkinliklerin çocuk gelişimine olan faydaları ile ilgili şunları söyledi:

 

“Bir eğitimci olarak tüm anne ve babalara çocuklarını sportif etkinliklerle tanıştırmalarını öneriyorum. Sporun çocukların fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimine olan faydalarını bizzat yaşayan bir anneyim. Şehitkamil Belediyesi, sportif faaliyetlerle çocuklarımızın, gençlerimizin gelişimine büyük fayda sağlıyor. Kızım Zeynep Ada, basketbol okulu ile tanışana kadar sosyal hayatta gözle görülür düzeyde bir özgüven problemi yaşıyordu. Bu durum ne yazık ki derslere katılım ve başarı grafiğini de olumsuz yönde etkiliyordu. Tavsiye üzerine kayıt yaptırdığımız Şehitkamil Belediyesi Basketbol Spor Okulunda, Antrenörümüz Nurten Uğur hocamızın büyük gayretleriyle Zeynep Ada’nın hayatına adeta sihirli bir değnekle dokunuldu. Sanırım bu sihirli değnek sayesine potanın perisi olma başarısı gösteren kızımın sosyal yaşamında olumlu yönde büyük değişimler oldu. Artık daha aktif, daha katılımcı, iletişim becerileri yüksek bir Zeynep Ada var. Antrenörümüz, gerçekten çok ilgili. Kızımla olduğu gibi tüm sporcu öğrencileriyle tek tek, özel olarak ilgileniyor. Ben, başta spor okullarının icra edilmesine büyük destek veren Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na, Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde görev yapan tüm değerli hocalarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Sportif faaliyetlerin artık hayatımızda büyük bir yeri olacak. Kızımın kariyerinin şekillenmesinde dahi sporu göz arda etmeyeceğiz. Bu tip sportif eğitim faaliyetlerinin sayılarının artmasını gönülden arzu ediyorum.”

 

BAŞARILI PERİLER VE DEV ADAMLAR İÇİN ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ

Şehitkamil Belediyesi Basketbol Spor Okulu Antrenörü Nurten Uğur, Gaziantep ve Türk basketboluna birbirinden başarılı periler ve dev adamlar yetiştirmek için özveriyle çalıştıklarını ifade etti. Antrenör Uğur, “Şehitkamil Belediyesi spor okullarında farklı seans seçenleriyle yüzlerce öğrencimiz eğitim görüyor. Birinci etap eğitimlerini başarıyla tamamlayan sporcularımız, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü ve ilimizde faaliyet gösteren farklı spor kulüplerinde başarıyla forma giyiyorlar. Gaziantep ve Türk basketboluna yıldızı parlayan yeni dev adamlar ve periler yetiştirmek için çok çalışıyoruz. Zeynep Ada Kaya, bunlardan sadece bir tanesi. O başarısıyla örnek olan ve ilerleyen yıllarda sosyal, kültürel ve sportif alanlarla başarıdan başarıya koşacak bir öğrenci. Ben, en iyi takım arkadaşımız değerli velimizi, sporcumuzu kutluyorum. Tüm velilerimizi bu vesile ile bir kez daha çocuklarını sportif etkinliklere yönlendirmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.