![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(1)_(1)_4.jpg)
POTADA YEREL LİGLER BAŞLADI
Her sezon büyük bir heyecana sahne olan basketbol altyapı liglerinde 2019-2020 sezonu başladı. Yaz döneminden itibaren sezon hazırlıklarına başlayan binlerce basketbolcunun mücadelesine sahne olacak liglerde Şehitkamil Belediyesine bağlı basketbol akademilerinde yetişen dev adamlar ve potanın perileri de şampiyonluk mücadelesi verecek.
Türkiye Basketbol Federasyonu İl Temsilciliği ile iş birliği içerisinde Gaziantep’te basketbol branşı faaliyetlerinin nitelikli standartlarda yürütülmesi adına birbirinden önemli çalışmalara imza atan Şehitkamil Belediyesi, 2019-2020 sezonunda yerel alt yapı faaliyetlerine olan desteğini sürdürecek. İbrahimli Spor Merkezi ve Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde kulüpler arası ligler, okul sporları faaliyetleri ve 3x3 basketbol müsabakalarında çocuk ve genç yaştaki basketbol tutkularını misafir edecek Şehitkamil Belediyesi, antrenörlük ve hakemlik kurslarına olan desteğini de devam ettirecek.
ÇOK DEĞERLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI
Binlerce sporcunun katılımıyla uzun soluklu bir müsabaka döneminin başladığını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep’te basketbol branşı faaliyetleri adına çok değerli çalışmalara imza atıldığını söyledi. Başkan Fadıloğlu, start alan yerel altyapı ligleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Miniklerden büyüklere, erkekler ve kızlar kategorilerinde çok büyük bir sporcu grubunun sürece dahil olduğu basketbol yerel liglerde takvim işlemeye başladı. Basketbol branşı özelinde spora değer katan, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Liglere katılacak olan tüm spor kulüplerimize, okullarımıza başarılar diliyorum. Türkiye Basketbol Federasyonu ile büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Gaziantep’te kurumlar arası iş birliğiyle basketbol branşı adına çok değerli çalışmalar yapıldı. Çocuklarımız ve gençlerimizin nitelikli şartlarda branşlarını icra edebilmeleri adına desteğimiz sürecek. Basketbola çok büyük bir ilgi var. Sporcu, hakem ve antrenörler, görevlerini büyük bir sevgi ile yapıyorlar. Ümit ediyorum ki bu büyük ilgi ve sevgi Gaziantep’i basketbol altyapısında çok daha ileriye götürür.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR