![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/RIDVAN_FADILOGLU_CEVRE_HAFTASINI_KUTLADI.jpg)
RIDVAN FADILOĞLU ÇEVRE HAFTASINI KUTLADI
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Başkan Fadıloğlu mesajında insan – çevre ilişkisi üzerinde durarak sözlerine şöyle devam etti; “Teknolojik gelişmeler, biz insanlara daha kolay ve iyi yaşama ortamı sağlamayı amaçlamaktadır. Bunun bilincinde olan insanoğlu, gelişen endüstrileşmenin getireceği olası imkanlardan daha fazla faydalanabilme arzusunu hep taşımıştır. Fakat insanoğlu bunu yaparken çevresine yapmış olduğu tahribatın ileride ne sonuçlar vereceğini kestirememiş ve bunun bedelini pahalıya ödemiştir.
Sanayileşen ülkeler, geç de olsa bu çevre tahribatının tüm canlılar üzerindeki olumsuz etkilerini fark ettiler. Bunun sonucu olarak çevre koruma bilinci ortaya çıkmaya başladı. Daha verimli kaynak kullanımı yanında artan ihtiyaçları karşılamak için, daha az tüketim ve artıkların yeniden kullanımı gibi çevre korumasına yönelik programlar endüstrileşme süreci içinde benimsendi”.
Bu konuda herkesin üzerine düşen görevler olduğunu hatırlatan Başkan Fadıloğlu, Şehitkâmil Belediyesi olarak, uyguladıkları çevre projeleriyle (Bi Dünya Yeşil, Yeşil Okul, Beyaz Umutlar) bugünün ve geleceğin Türkiye’sine çevre adına bir şeyler katmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu; tüm vatandaşlarımızın Çevre Günü’nü kutlayarak daha yaşanabilir bir Türkiye diledi.
M. Rıdvan FADILOĞLU
ŞEHİTKAMİL BELEDİYE BAŞKANI
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR