SAĞLIĞINIZI, ADIM ADIM İYİLEŞTİRİN

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ, GENÇLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Şehitkamil Belediyesi tarafından 16-22 Eylül 2023 Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında “Sağlığınızı Adım Adım İyileştirin” mottosuyla doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi.

 

16-22 Eylül 2023 tarihleri arasında spor ve sağlık dolu etkinliklere sahne olan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Şehitkamil Belediyesi tarafından Dülük Tabiat Parkı’nda hareket dolu etkinlikler gerçekleştirildi.

 

Organizasyona katılan doğaseverler, 3 kilometrelik özel bir parkur boyunca yürüyüş yapma fırsatı elde ettiler. Katılımcılar, eğitmenler eşliğinde ve gruplar halinde egzersizler gerçekleştirerek, sağlıklı bir yaşam tarzının önemini deneyimledi. Egzersizlerin tamamlanmasının ardından katılımcılara sağlıklı beslenmeyi sembolize eden yeşil elmalar ve çeşitli armağanlar takdim edildi. Sağlık dolu etkinliğe; Kamil Ocak Spor Lisesi öğrencileri, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü sporcuları, spor eğitmenleri, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

 

HAREKETLİ BİR YAŞAMA TEŞVİK EDİYORUZ

Etkinlik sonrasında değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hareketli bir yaşam tarzını teşvik etme amacında olduklarını belirtti. Başkan Fadıloğlu, “Sağlığımızı korumak ve hareketli bir yaşam tarzını teşvik etmek, bizim için çok önemli. Bu etkinlikle katılımcılarımıza hem doğayı daha yakından tanıma fırsatı sunduk,  hem de sağlıklı yaşam alışkanlıklarının önemini bir kez daha vurguladık. Bu güzel organizasyon, katılımcılarımızın gösterdiği ilgi ve enerjiyle taçlandı. Tüm katılımcılarımıza yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.