SAKAL-I ŞERİF MERVEŞEHİR'DE ZİYARETE AÇILDI...

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


Geçtiğimiz hafta Karşıyaka Mahallesi Bosna Hersek Parkı ve Çıksorut Mahallesi Arif Nihat Asya Lisesi bahçesinde düzenlenen organizasyonda, ziyarete açılan peygamberimizin (sav) Sakal-ı Şerif'i görmek için binlerce kişi izdihama neden olmuştu. Bu hafta Merveşehir Eyüp Sultan Uzay Çatılı Pazar yerinde ziyarete açılan peygamber efendimizin (sav) Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen binlerce vatandaş uzun kuyruklar oluşturarak saatlerce sıranın kendisine gelmesi beklidiler.

Sakal-ı Şerif'i görebilmek için hasta yatağından kalkıp gelen bazı vatandaşlar ise duygulu anlar yaşayarak gözyaşlarına boğuldular. Sakal-ı Şerif'i görmek için ölünceye kadar sıra beklemeye razı olduğunu belirten vatandaşlar, gecenin geç saatlerine kadar uzun kuyruklarda beklediler. Sırası gelen vatandaşlar da tek tek cam fanus içinde titizlikle korunan Sakal-ı Şerif'i görmenin heyecanını yaşarken, bazıları da Sakal-ı Şerif'i cep telefonuyla görüntüledi.

Hizmeti Vatandaşın Ayağına Götürüyoruz…

Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu ise yaptığı açıklamada, hizmeti vatandaşların ayağına götürmek için çeşitli çalışmalarda bulunduklarını söyleyerek, "Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde müftülüğümüzün yapmış olduğu faaliyetlerin yanı sıra Şehitkamil Belediyesi olarak biz de hizmeti milletimizin ayağına götürmek için uğraş veriyoruz.

Bu etkinliğimizi 3 noktada yaptık…

Sakal-ı Şerif'i ziyaretini üç noktada yaptıklarını dile getiren Başkan Fadıloğlu; “14 Nisan Perşembe günü Karşıyaka Bosna-Hersek parkı içerisinde. 15 Nisan’da Çıksorut Mahallesi'nde bulunan Arif Nihat Asya Lisesi bahçesinde, 21 Nisan’da Eyüp Sultan Mahallesi'ndeki Uzay Çatılı pazaryerinde Sakal-ı Şerif'i ziyarete açtık.

Bizim hizmet anlayışımızda vatandaşı ayağımıza getirmek değil, hizmeti vatandaşın ayağına götürmek var. Bugün yapmış olduğumuz etkinlik de bu çerçevede devam ediyor. Sosyal hayatın içinde manevi değerlerimize de önem vermemiz gerekiyor. Şehikamil Belediyesi olarak Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ne tür çalışma yapabiliriz, bunun çalışması ve gayreti içindeyiz" şeklinde konuştu.