![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(5)_522.jpg)
ŞAMPİYON OLMAK İÇİN GEÇ KALMASIN
İLK AMACIMIZ SATRANÇLA TANIŞMALARI
Küçük yaşlarda satranç sporuyla tanışan minik öğrencilerin akademik hayatlarında daha başarılı olduklarını ve satranç tahtasından önemli başarılar çıkarttıklarını ifade eden Şehitkamil Belediyesi Sürekli Satranç Eğitim Merkezi Eğitmeni Veysel Çankaya, “Hamleni Yap” projesi kapsamında miniklere yönelik gerçekleştirdikleri eğitim çalışmalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Satranç sporu, insanın yaşam boyu vizyonunu geliştirmesine büyük katkı sağlıyor. Başarılı bir satranç oyuncusu biz satranç eğitmenleri için aynı zamanda topluma ve çevresine yararlı, duyarlı bir birey anlamı taşıyor. Bu nedenle ‘ağaç yaşken eğilir’ atasözümüzden yola çıkarak, miniklerin erken yaşta satrançla tanışmasına büyük önem veriyoruz. Şehitkamil Belediyesi Sürekli Satranç Eğitim Merkezinde 6-9 yaş aralığındaki öğrencilerimiz, satranç figürleri ile öğrenerek eğleniyorlar. Bu yaş grubunda hedefimiz çocuklarımızın müsabaka performansına ulaşmalarından daha ziyade onların satrançla tanışmaları, figürleri öğrenmeleri, akranlarıyla sosyal bağlar kurmalarıdır. Değerli velilerimizden ve öğretmenlerimizden en büyük ricamız geç kalmadan, zaman kaybetmeden öğrencilerimizi satranç branşı özelinde spora yönlendirmeleri. Böylelikle akıllı hamlelerin sahipleri, geleceğin usta satranççıları, şampiyonluklar için geç kalmamış olacaklar. Ben tüm sporcularımız ve satranç camiamız adına branşımızdan desteklerini esirgemeyen ve her fırsatta merkezimizi ziyaret ederek sporcularımıza satranç eğitim setleri armağan eden Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR