ŞAMPİYONLAR DAVET ETTİ, BAŞKAN FADILOĞLU İCABET ETTİ

Periyodik aralıklarla gerçekleştirdiği öğrenci ziyaretlerini sürdüren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu kez Gazikent Anadolu Lisesi öğrencilerini ziyaret etti. Ziyaret öncesi okul müdürü ve öğretmenleri ile bir araya gelen Başkan Rıdvan Fadıloğlu, daha sonra eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere kariyer planlamalarıyla ilgili çok önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Fadıloğlu, öğrencilere kupa bardak armağan etti. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, il birincisi olan Gazikent Anadolu Lisesi Kız ve Erkek Hentbol Takımı oyuncularıyla gerçekleştirdiği sohbetin ardından takımlara, Hatay’da düzenlenecek şampiyonada başarı diledi.

 

MUTLAKA İKİNCİ BİR DİLİN OLMASI GEREKİR

Başkan Rıdvan Fadıloğlu, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

 

“Allah, hiçbir zaman emeklerinizi zayi etmesin. Gerçekten sınava hazırlık döneminde çok ders çalışmak gerek. Hangi bölümü okursanız okuyun, mutlaka ikinci bir dilin olması gerekir. Yoksa önünüz tıkalı olur arkadaşlar. İnşaat mühendisi oldunuz, artık bir dil değil, iki dil istiyorlar. İşletmeyi bitirdiniz, dış ticaret uzmanı olacaksın. Mecburen İngilizce bilmeniz lazım. İngilizce olmadığı sürece okuduğunuz bölümle ilgili yükselmeniz zorlaşıyor. Okuldaki temeli hiçbir zaman boş geçmeyin. Bugün eğitimleri sağlam alırsanız yarın, hedeflediğiniz kariyere ulaşmanız çok daha kolay olur. Hepinize, akademik ve sosyal yaşamınızda başarılar diliyorum.”