![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/satranc_turnuvasi_odul_toreni_akm_22-10-2012_(189)_kopya.jpg)
SATRANÇ'DA DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ ÇOCUKLARI SPORA DOYURDU
Şehitkamil Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde (AKM) düzenlenen ödül törenine, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları ile turnuvaya katılan sporcuların velileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda bir konuşma yapan Başkan Fadıloğlu, “Geleneksel hale getirdiğimiz Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesindeki satranç turnuvamıza bu sene yüzme ve basketbolu da ekledik. Amacımız çocuklarımızın spor yapmalarını ve spor yaparken de kendilerini geliştirmelerini sağlamaktır. Satranç zeka oyunu. Bu zeka oyununa katılan ve dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum. İnşallah bu tür etkinliklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Velilerimizin de çocukları buna benzer sportif faaliyetlere teşvik etmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.
“SPORTİF FAALİYETLERDE BULUNAN BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDERİM”
Satrancın bir zeka oyunu olduğunu ifade eden Kaymakam Aydın ise, “Çocuklarımız Şehitkamil Belediyemizin Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği satranç turnuvasına katılarak güzel bir mücadele sergilediler. Turnuvanın sonunda ise dereceye giren çocuklarımıza ödül vermek için burada toplandık. Bu Cumhuriyet Kupası’nın ayrı bir önemi var. Böyle bir etkinliği gerçekleştirdiği için Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kaymakam Aydın, Başkan Fadıloğlu ve diğer protokol üyeleri satranç turnuvasında dereceye giren sporculara madalya, teşekkür belgesi ve kupalarını takdim ettiler.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR