![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/16947651091-(5)-.jpeg)
SATRANÇ AVRUPA ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI
BAŞKAN FADILOĞLU, “ BAŞARILAR İLHAM KAYNAĞI OLUYOR”
ŞAMPİYON, GÜMÜŞ MADALYA İLE DÖNÜYOR
Şehitkamil Belediye Spor Kulübü, Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nda büyük bir başarı daha elde etti. Kulüp sporcuları Dila Baloğlu ve Beren Kalyoncu, uluslararası arenada Türkiye’yi temsil ederek satranç tahtasındaki performanslarıyla büyük dikkat çektiler.
4-15 Eylül 2023 tarihleri arasında Romanya’nın Mamaia kentinde düzenlenen Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na 46 ülkeden 936 sporcu katıldı. Organizasyon, satranç dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olarak kabul edildi. Türk Millî Takımı, bu organizasyona 36 usta sporcusuyla katıldı. Yeşil-siyahlı kulübün Millî sporcusu Dila Baloğlu, 16 Yaş Kızlar Kategorisi’nde gösterdiği üstün performansla Avrupa İkincisi unvanını elde etti. Baloğlu’nun bu başarısı, Türk Millî Takımı içinde büyük bir gurur kaynağı oldu. Aynı zamanda, Beren Kalyoncu da 12 Yaş Kızlar Kategorisi’nde yaş grubunun en iyi Türk sporcusu olarak ön plana çıktı.
BAŞKAN FADILOĞLU: “BAŞARILAR İLHAM KAYNAĞI OLUYOR”
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Satranç Avrupa Şampiyonası sonrasında yaptığı değerlendirmede, Millî sporcuların elde ettiği başarının çok özel ve değerli olduğunu belirtti. Başkan Fadıloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Satranç Avrupa Şampiyonası’nda elde edilen büyük başarı bizim için son derece özel ve kıymetli. Satranç branşına yaptığımız yatırımlar, uluslararası arenada kalıcı başarıları beraberinde getirdi. Bu madalya, büyük emekleri, kararlılığı ve fedakarlıkları temsil ediyor. Millî sporcularımızın başarıları, alt yaş gruplarında eğitim gören sporcularımız için de ilham kaynağı oluyor. Dila ve Beren’i yürekten tebrik ediyorum. Türkiye Satranç Federasyonu’nu ve Millî Takımımızı kutluyorum.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR