![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHIT_KAMIL_VE_OZDEMIR_BEY.jpg)
ŞEHİT KAMİL VE ÖZDEMİR BEY'İ SAYGIYLA ANDIK
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Antep savunmasının 89. yıl dönümü Şehitkamil ve Özdemirbey Şehitkamil Belediyesi’nin düzenlediği törenle anıldı. Anma programına Gaziantep Vali Yardımcısı Mustafa Canarslan, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Personel Albay İsmail Eroğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Kaplan, Şehitkamil İlçe Müftüsü Cengiz Yağcı, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Programda, Garnizon Komutanlığı, Şehitkamil Kaymakamlığı ve Şehitkamil Belediyesi tarafından anıta birer çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından bir konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu; “Huzur ve barış içinde yaşarken, bugünlere nasıl geldiğimizi, kimlerin hangi fedakarlıklarla bize bu vatanı armağan ettiğini daima hatırlamak durumundayız” dedi.
Dünya bugüne kadar pek çok ulusun özgürlük mücadelesine tanıklık ettiğini vurgulayan Başkan Fadıloğlu; “ Bizim kurtuluş mücadelemizi ise bunlardan ayıran, kendine özgü yanları vardır. Bizler sadece savaştan ibaret olmayan bir mücadele verdik. Yıllarca süren savaşlardan bitkin düşerek umudunu kaybetmiş bir milleti yeniden dirilttik.
Antep, hep gururla taşıdığı ve sonsuza dek taşıyacağı ‘Gazi’ unvanıyla bu muhteşem geçmişin en önemli tanığıdır. Antep halkı, esaret altına alınmak istenen bir milletin sadece inancıyla neler yapabileceğini tüm insanlığa göstermiştir.
Verilen mücadele ve gösterilen fedakarlığın bu dünyadaki hiçbir payeyle ölçülebileceğini düşünmüyorum” dedi.
Program, Özdemirbey’in mezarı önünde yapılan törenle son buldu. Çiçek buketlerinin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Özdemir Bey'in ve tüm şehitlerin ruhuna dua okundu.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR