ŞEHİT KAMİL VE ÖZDEMİR BEY'İ SAYGIYLA ANDIK

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


Antep savunmasının 89. yıl dönümü Şehitkamil ve Özdemirbey Şehitkamil Belediyesi’nin düzenlediği törenle anıldı. Anma programına Gaziantep Vali Yardımcısı Mustafa Canarslan, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Personel Albay İsmail Eroğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Kaplan, Şehitkamil İlçe Müftüsü Cengiz Yağcı, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Programda, Garnizon Komutanlığı, Şehitkamil Kaymakamlığı ve Şehitkamil Belediyesi tarafından anıta birer çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından bir konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu; “Huzur ve barış içinde yaşarken, bugünlere nasıl geldiğimizi, kimlerin hangi fedakarlıklarla bize bu vatanı armağan ettiğini daima hatırlamak durumundayız” dedi.

Dünya bugüne kadar pek çok ulusun özgürlük mücadelesine tanıklık ettiğini vurgulayan Başkan Fadıloğlu; “ Bizim kurtuluş mücadelemizi ise bunlardan ayıran, kendine özgü yanları vardır. Bizler sadece savaştan ibaret olmayan bir mücadele verdik. Yıllarca süren savaşlardan bitkin düşerek umudunu kaybetmiş bir milleti yeniden dirilttik.

Antep, hep gururla taşıdığı ve sonsuza dek taşıyacağı ‘Gazi’ unvanıyla bu muhteşem geçmişin en önemli tanığıdır. Antep halkı, esaret altına alınmak istenen bir milletin sadece inancıyla neler yapabileceğini tüm insanlığa göstermiştir.

Verilen mücadele ve gösterilen fedakarlığın bu dünyadaki hiçbir payeyle ölçülebileceğini düşünmüyorum” dedi.

Program, Özdemirbey’in mezarı önünde yapılan törenle son buldu. Çiçek buketlerinin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Özdemir Bey'in ve tüm şehitlerin ruhuna dua okundu.