ŞEHİTKÂMİL'DEN SURİYELİ ÇOCUKLARA FUTBOL TURNUVASI

VALİ DALMAZ VE BAŞKAN FADILOĞLU TEKNİK DİREKTÖRLÜK YAPTI

Şehitkamil Belediyesi Gazikent Futbol Akademisi Spor Merkezi’nde düzenlenen turnuvaya, Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, antrenör hocalar ve sporcular katıldı. Turnuva öncesi Vali Veysel Dalmaz Suriyeli sporculardan oluşan takımın teknik direktörlüğü yaparak, teknik bilgiler sundu. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, ise Şehitkamil Futbol Akademisi sporculara teknik direktörlük ederek, sporculara teknik bilgiler verip, maçı kazanmaları hususunda söz aldı. Turnuvanın başlamasıyla birlikte,  Vali Dalmaz ve Başkan Fadıloğlu saha kenarında sporculara taktikler verdi. Fair Play çerçevesinde geçen turnuva sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları takdim edildi.

 

ŞEHİTKAMİL BELEDİYEMİZ ÇOCUKLARIMIZI GÜZEL ALIŞKANLIKLARA YÖNLENDİRME NOKTASINDA GÜZEL BİR HİZMET VERİLİYOR

Koordinatör Vali Veysel Dalmaz Şehitkamil Belediyesi’nin düzenlediği bu turnuvayı olumlu bulduğunu belirterek, “Bu organizasyon 2 yıldır burada devam ediyor ve özellikle dezavantajlı gruplara, ihtiyacı olan çocuklara cevap veriyor. 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde de arkadaşlarımız burada iki aydır hazırlanıyorlar. Bir taraftan bölgemizdeki çocuklarımız bu imkanlardan yararlanırken, diğer taraftan şimdi de Suriyeli çocuklarımız diğer çocuklarımızın yanında spordan yararlanma, spor faaliyetlerini geliştirme imkanına sahip oluyorlar. Ben özellikle bu destekleri sunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na yürekten teşekkür ediyorum. Bölgede güzel bir hizmet sunuluyor. Aynı zamanda gençlerimizin bir birileriyle kaynaşması, boş zamanlarını değerlendirmesi ve sıkıntılar ve kötü alışkınlıklarla mücadele etme konusunda, çocuklarımızı güzel alışkanlıklara yönlendirme noktasında güzel bir hizmet veriliyor.

 

AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZIN FAİR PLAY ÇERÇEVESİNDE, CENTİLMENLİK ÇERÇEVESİNDE MÜCADELE ETMESİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, “Bu tür organizasyonları biz yıllardır sürdürüyoruz, ancak bu yıl 23 Nisan etkinliklerinin Gaziantep’te düzenleniyor olması bizleri oldukça memnun etti. Biz dünya çocuklarını Gaziantep’te ağırlamaktan çok büyük bir keyif alıyoruz. Bizim bu futbol akademisinde normal şartlarda okula giden çocuklarımızın devamlı futbol akademisi olarak yapmış olduğu çalışmalar var. Tabi şehrimizde misafir olan Suriyeli çocuklarımızın da bu tür faaliyetlerden faydalana bilmesi adına, 2 yıldır bu çocuklarımıza tüm beden eğitimi dersleri veriyoruz. 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde de böyle bir turnuva düzenledik. Özellikle amacımız, barışın, kardeşliğin hüküm sürdüğü bir ülkede, bir dünyada yaşamak adına çocuklarımızın kaynaşmasını, özellikle enerjilerini deşarj edebilmeleri adına yapılan bu faaliyette katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Tabi buradaki amacımız çocuklarımızın fair play çerçevesinde, centilmenlik çerçevesinde mücadele etmesi, o mücadele ruhunu yakalamasıdır.