![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/2_copy.jpg)
ŞEHİTKAMİL?DE HALKOYUNLARINA OLAN İLGİ BÜYÜYOR
HALKOYUNLARI KÜLTÜREL, SOSYAL VE SPORTİF BİR ETKİNLİK
Şehitkamil Belediyesi Atatürk Spor ve Kültür Merkezinde, eğitim faaliyetleri devam eden halkoyunları kursuna olan ilgi her geçen gün büyüyor. 4 ayrı gurupta 200’e aşkın bay ve bayan kursiyerin eğitim gördüğü halkoyunları çalışmaları, Gaziantep halkoyunları kültürünün gelecek nesillere anlatılması ve tanıtılması adına büyük fayda sağlıyor. Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Eğitmeni Sait Koca, eğitim faaliyetleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Şehitkamil Belediyemiz bünyesinde faaliyetlerine devam eden halkoyunları kursumuz, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplamda 4 farklı seans halinde devam ediyor. Şu anda farklı yaş gruplarında 200’e aşkın kursiyerimiz çalışmalara iştirak ediyor. Geçen yıllarda olduğu gibi dönem sonunda başarılı olan oyuncularımızla birlikte yarışmalara katılacağız, özel gün ve haftalarda çeşitli gösteriler hazırlayacağız, tüm bunların ötesinde, Gaziantep’in tarihten bu yana gelen kültürel mirasının en önemli simgelerinden biri olan halkoyunlarının gelecek nesillere aktarılması bizlerin en önemli görevleri arasındadır. Yine halkoyunları kursu, öğrencilerimizin sosyalleşmesi ve eğlenerek spor yapabilmeleri adına da büyük fayda sağlıyor. Ben tüm hemşerilerimizi kursumuza davet ediyor, bu tip etkinlik ve organizasyonların gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR