![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1673002785birlestirme-.jpg)
ŞEHİTKAMİL’DEKİ 16 BİN 284 BEBEĞE ‘MERHABA BEBEK’ DENİLDİ
BEBEKLERİN İLK HEDİYESİ ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN
Şehitkamil Belediyesi, dünyaya gelen 16 bin 284 bebeğe, ‘Merhaba Bebek’ projesi kapsamında ilk hediyesini verdi.
Şehitkamil Belediyesi, 2022 yılında da ilçe sınırları içinde bebek sahibi olan ailelerin en mutlu gününde yanlarında oldu. Şehitkamil Belediyesi, 2022 yılı içerisinde ilçe sınırları içerisinde gözlerini dünyaya açan 16 bin 284 bebeğe, “Merhaba Bebek” dedi ve ilk armağanını verdi. Annelere ise ‘Merhaba Bebek’ isimli eğitim kitapçığı hediye edildi.
104 BİN 387 BEBEĞE HİZMET VERİLDİĞİ
2013 yılından bugüne uygulanan Merhaba Bebek projesi kapsamında bugüne kadar 104 bin 387 bebeğe hizmet verildiği bilgisini paylaşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Merhaba Bebek projesiyle ilçe sınırları içinde bebek sahibi olan ailelerin en mutlu gününde yanlarında oluyoruz. Merhaba Bebek projesi kapsamında yeni doğan bebeklere, bebek taşıyıcısı (puset), annelere ise ‘Merhaba Bebek’ isimli eğitim kitapçığı hediye ediyoruz. Nüfus Müdürlüklerimize kimlik için yapılan başvuru esnasında ailemize hediyemizi takdim ediyoruz. Proje kapsamında 2022 yılında 16 bin 284 bebeğe ve annelerine bu kapsamda hizmet verdik. 2013 yılından bugüne uygulanan Merhaba Bebek projesi kapsamında 104 bin 387 bebeğimize ulaşmış olduk. Projemizi, görev süremiz içerisinde devam ettireceğiz. Tüm bebeklerimizin; vatana ve millete hayırlı, sağlıklı evlatlar olarak yetişmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR