ŞEHİTKAMİL’DEKİ SEÇMENE BÜYÜK KOLAYLIK

ATILACAK BİR MESAJLA TÜM BİLGİLER TELEFON EKRANINA GELİYOR

Cumhur İttifakı’nın Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde sandık başına gidecek seçmenler için çok önemli bir kolaylık sağladıklarını kaydederek, “Halkımızı; oyunu nerede, hangi sandıkta ve hangi sırada kullanacağıyla bilgi sahibi yaptığımız bir sistem geliştirdik” dedi.

 

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerine 1 gün kaldı. Oyunu kullanmak isteyen seçmenin olası bir sıkıntı yaşamasını engellemek için çalıştıklarını söyleyen Cumhur İttifakı’nın Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu, geliştirdikleri sistemin vatandaşa büyük kolaylık sağlayacağını kaydetti.

 

TC KİMLİK NUMARALARINI YAZIP YOLLAMALARI YETERLİ OLACAKTIR

Vatandaşın yapacağı işlemleri pratik bir biçimde gerçekleştirmesine olanak sunmak için çalıştıklarını belirten Cumhur İttifakı’nın Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu, şu açıklamada bulundu:

 

“Vatandaşlarımızın iradesini sandığa yansıtmak adına çok önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Halkımızı; oyunu nerede, hangi sandıkta ve hangi sırada kullanacağıyla bilgi sahibi yaptığımız bir sistem geliştirdik. Çağ teknoloji çağı. Bizim de teknolojinin tüm imkânlarından en iyi şekilde yararlanmamız gerekir. İşte bu düşünceyle mobil cihazlarda bulunan WhatsApp üzerinden yapılacak basit bir işlem ile vatandaşımızın oy kullanmaya giderken işini kolaylaştırdık. Bu sistemden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle Şehitkamil Belediyesine ait 0342 300 01 07 irtibat numarasını telefonlarına kaydetmeleri gerekiyor. Daha sonra vatandaşlarımızın telefonlarına kaydettikleri 0342 300 01 07 irtibat numarasına WhatsApp uygulaması üzerinden TC kimlik numaralarını yazıp yollamaları yeterli olacaktır. Bu işlemi gerçekleştiren vatandaşlarımızın cep telefonlarına anında oyunu hangi mahalle, hangi okul, hangi sandık, hangi sırada kullanacağı bilgisi yollanıyor. Ayrıca gelen mesajda oy kullanılacak yerin koordinat bilgisini veren bir link de yollanıyor. Vatandaşlarımız, mesajdaki linki tıklayarak Goggle Maps uygulaması üzerinden isterse yaya olarak isterse de araçla kolaylıkla oy kullanacağı adrese gidebilecek.”