ŞEHİTKAMİL’DEKİ TOPLAM MEZUN SAYISI 14 BİN 334 OLDU

MİNİKLERDEN YIL SONU ETKİNLİĞİNDE UNUTULMAZ PERFORMANS

Şehitkamil Belediyesine bağlı aile merkezleri bünyesinde hizmet veren anaokullarında eğitim gören öğrenciler, yıl sonu etkinlikleri çerçevesinde yaptıkları gösterilerle büyük alkış aldılar. Toplam 30 aile merkezindeki 59 şubede eğitim gören 980 öğrenci ve aileleri, mezuniyet sevinci yaşadılar.

 

Şehitkamil Belediyesi bünyesindeki aile merkezlerinde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 30 aile merkezindeki 59 şubede eğitim gören 980 öğrenci mezun oldu. Şehitkamil Belediyesinin toplam anaokulu mezun sayısı, 14 bin 334 oldu.

 

Anaokulu öğrencilerinin her yıl geleneksel hale gelen yıl sonu gösterisi, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) yapıldı. Çocuklarının gösterilerini büyük bir ilgiyle takip eden veliler, programda hem eğlendiler hem de duygusal anlar yaşadılar.

 

Programa; Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Ateş, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.

 

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN YAVRULARIMIZA NE YAPSAK AZDIR

Programda konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Kurumlar arası işbirliği çerçevesinde çok güzel işler yapmaya hep birlikte gayret gösteriyoruz. Bugün anaokulları yıl sonu programındayız. Aslında diğer taraftan da veli programındayız. Çünkü bizim farkımız diğer anaokullarından farklı olarak bir taraftan annemiz eğitim alırken, diğer sınıflarda yavrularımız eğitim alıyorlar. Biz bunu çok önemsiyoruz. Özellikle yavrularımızın, anneleriyle aynı mekanda eğitim almaları, yarın ilkokula başladıklarında sorunsuz bir şekilde ilkokula gitmelerine altlık hazırlıyor. Bu konuda bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Sayın Kaymakamımızın şahsında Milli Eğitim camiasına, diğer taraftan Halk Eğitim Merkezinin tüm yönetimine ve özellikle hocalarımıza teşekkür ediyorum. Hakikaten çok büyük bir özveriyle bu yavrularımıza eğitim vermeye gayret gösteriyorlar. Ben tekrar katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza ne yapsak azdır. Amacımız, yavrularımızın daha nitelikli yetişmelerini sağlamak” ifadelerini kullandı.

 

BURADA BELEDİYEMİZİN ÇOK BÜYÜK BİR ÖZVERİSİ VE DESTEĞİ VAR

Programda konuşan Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, “Eğitim ilk olarak aileden başlıyor ve okullarımızda devam ediyor. Okul öncesi eğitim kurumlarımız da ilk eğitimin verildiği kurumlardır. Çocuklarımızın bedensel, zihinsel, ruhsal gelişimine çok büyük katkı sağlayan kurumlardır. Bu kurumlar bizim Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda olduğu gibi Şehitkamil ilçesinde de Şehitkamil Belediyemize bağlı aile merkezlerinde de var. Şehitkamil Belediyemiz hakikaten 7’den 77’ye kadar her yaştaki vatandaşımıza eğitim konusunda çok büyük hizmetler sunuyor. Bunu da aile merkezlerinde görüyoruz. Aile merkezlerindeki kadınlarımız hem sosyal hem kültürel hem de mesleki eğitim alanında çok önemli eğitimler alıyorlar. Burada belediyemizin çok büyük bir özverisi var, desteği var. Ben bu anlamda Şehitkamil Belediye Başkanımızın şahsında tüm ekibine teşekkür ediyorum. Anasınıflarında eğitim gören tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve bu eğitimi gerçekleştiren çok kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Velilerimize de çocuklarını okul öncesi eğitime gönderdikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum. Okul öncesi eğitimi önemsiyoruz. Hedefimiz okul öncesi eğitimde çıtamızı yüzde 100’e ulaştırmak. Bu konuda da inşallah yeni yapılacak anaokullarımızla hedefimize ulaşacağız” açıklamasını yaptı.