ŞEHİTKAMİL’DEN PAKİSTAN’A GIDA DESTEĞİ
Şehitkamil Belediyesi, sel felaketi nedeniyle zor günler yaşayan Pakistan halkına insani yardım yolladı. Başkan Fadıloğlu, “Bu zor günlerde Pakistan’a destek olabilmek için AFAD Başkanlığımızca yardım kampanyası başlatıldı. Biz de Şehitkamil Belediyesi olarak bu yardım kampanyasına destek olma kararı aldık” dedi.
Türkiye, on milyonlarca insanın sel ve su taşkınlarından etkilenen Pakistan'a yardım elini uzatmaya devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sel felaketinin yaşandığı Pakistan’a yönelik başlattığı yardım kampanyasına bir katkı da Şehitkamil Belediyesi tarafından yapıldı.
Şehitkamil Belediyesi tarafından hazırlanan gıda paketleri, ‘Türk Halkının Kalbinden’ notuyla Pakistan’a ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı. Gıda paketleri, AFAD koordinasyonunda Türk Kızılay’ı aracılığıyla Pakistan halkına teslim edilecek.
YARDIM KAMPANYASINA DESTEK OLMA KARARI ALDIK
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Maalesef, dost ve kardeş ülke Pakistan, tarihinin en büyük doğal felaketini yaşıyor. Ülkenin yaklaşık üçte birinin sularla kaplandığı felakette binin üzerinde insan hayatını kaybetti. On milyonlarca insan sel ve taşkınlardan etkilendi. 1 milyonun üzerinde ev de hasar gördü. Bu zor günlerde Pakistan’a destek olabilmek için AFAD Başkanlığımızca yardım kampanyası başlatıldı. Biz de Şehitkamil Belediyesi olarak bu yardım kampanyasına destek olma kararı aldık. Hazırladığımız yardımlar yola çıktı. İnşallah, en kısa sürede yardımlar, Pakistanlı dostlarımızın ellerine ulaşacak” ifadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR