ŞEHİTKAMİL'DE 34.GELENEKSEL SATRANÇ TURNUVASI START ALDI

TURNUVADA İLKLER GERÇEKLEŞTİ

Şehitkamil Belediye Başkanlığı ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edilen 34.Geleneksel Satranç Turnuvası ilklere sahne oldu. Türkiye Satranç Federasyonundan alınan özel izinle ilk kez 25 Suriyeli öğrenci turnuvaya katılabilme fırsatı elde etti. 750’nin üzerinde sporcunun büyük ilgi gösterdiği turnuvaya sporcu velilerinin de ilgisi oldukça yoğun oldu.  Bayram coşkusunun katılımcılar tarafından üst düzeyde yaşandığı açılış seremonisinde Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Rasim Arı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci ile Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Yüksek, şampiyon adaylarını yalnız bırakmadı. 

 

23 NİSAN SPOR ETKİNLİKLERİMİZ COŞKUYLA DEVAM EDECEK 

34. Geleneksel Satranç Turnuvasının konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen geleneksel sportif organizasyonların satranç turnuvası ile başladığını etkinliklerin yüzme ve basketbol şampiyonları ile devam edeceğini belirtti. Başkan Fadıloğlu, konuşmasında, “ 23 Nisan Spor Etkinliklerine bu gün 34.kez düzenlediğimiz geleneksel satranç turnuvası ile start verdik. Etkinliklerimiz yüzlerce sporcunun katılımı ile gerçekleştirilecek yüzme ve basketbol şampiyonları ile devam edecek. Düzenlediğimiz tüm organizasyonlarla spora ve sporcuya olan desteğimizi sürdürüyoruz, çocuklarımıza ve gençlerimize profesyonel standartlarda centilmence yarışabilme imkanı sunuyoruz. Ben tüm sportif organizasyonlarda görev alacak, yarışacak sporcularımıza, hakemlerimize ve antrenörlerimize başarılar diliyorum”  ifadelerini kullandı.  Açılış seremonisin ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Rasim Arı, turnuvaya katılan Suriyeli Sporculara özel satranç takımı armağan etti.

 

ŞEHİKAMİL BELEDİYESİ SATRANÇ BRANŞINA BÜYÜK DESTEK VERİYOR

Açılış seremonisi esnasında turnuva kurallarıyla ilgili bilgi veren Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Yüksek, Şehitkamil Belediyesinin Gaziantep’te düzenlenen tüm satranç faaliyetlerine büyük destekler verdiğini belirtti. İl Temsilcisi Yüksek,  açıklamasında, “ Şehitkamil Belediyemiz,  il genelinde branşımızla ilgili yürüttüğümüz tüm faaliyetlerde en büyük destekçimiz. Ben bu nedenlerle federasyonum adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum”  ifadelerini kullandı.