ŞEHİTKAMİL'DE AÇIK ÖĞRETİM KURSLARI BAŞLADI

Hayata geçirdiği aile merkezleriyle kadınlara yönelik eğitim alanında destek veren Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ile ortaklaşa başlattığı Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi ile açık öğretim öğrencilerini diploma sahibi yapmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Karacaoğlan Aile Merkezinde başlatılan ilk derse Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Nuh Okumuş, Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Türk Dili Edebiyat Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri katıldılar.

 

Aile merkezlerinde eğitim gören açık öğretim kursu öğrencileri, proje kapsamında üniversite öğrencileri tarafından sıkıntı yaşadıkları konularda ders alacak. Üniversite bünyesindeki kent gönüllüsü öğrencileri, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı içerisinde 12 aile merkezinde 92, kursiyere eğitim verecek.

 

HER TÜRLÜ DESTEĞİ SUNMAYA HAZIRIZ

Tüm öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dileyen Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, “Açık öğretimde okuyan kardeşlerimizin eğitimlerini tamamlamalarını sağlamak adına Gaziantep Üniversitemiz ile iş birliği çerçevesinde hizmet sunmaya gayret gösteriyoruz. Üniversitemiz, Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi çerçevesinde inanılmaz destekler sağlıyor. Bu neticede kursiyerlerimizden çok güzel verim, çok güzel dönüşler alıyoruz. Hocalarımızla öğrenci kardeşlerimizle koordinatörlerimizle siz değerli kursiyerlerimize her türlü desteği sunmaya hazırız. Yeter ki açık öğretim kursiyerlerimiz; öğrenmeye, eğitilmeye gayret göstersin. Bizler, halkımıza nitelikli imkanlar sağlamak için varız. Böyle bir tercihte bulunup, boş vakitlerinde çok önemli bir faaliyet sunacak kursumuza katılanlara teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

KURSİYERLERİMİZE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA BAŞARILAR DİLİYORUM

Yapılan iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getiren Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Nuh Okumuş, “Ben, öncelikle bu projede görev alan arkadaşlarıma, hocalarıma, bizleri her zaman destekleyen ve bütün projelerde ortak çalışma imkanı sağlayan Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Şehitkamil Belediyemiz ile yürüttüğümüz Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında binlerce kursiyere erişmişiz. Bu da gerçekten güzel bir sayı. İnşallah bu sayı, artarak devam edecektir. Tüm kursiyerlerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum” açıklamasını yaptı.

 

BUGÜN BURADA OLMAK GERÇEKTEN ÇOK ANLAMLI

Yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Gaziantep Üniversitesi İnşaat Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Mediha Nur Aktaş, “Şehitkamil Belediyemizin ve Gaziantep Üniversitemizin ortaklaşa düzenlediği bu projede yer aldığım için çok mutluyum ve gururluyum. Mutluyum, çünkü insanlara yardım etmeyi çok seviyorum. Açık öğretim kursuna gelen arkadaşlarımıza her konuda yardım etmeye çalışıyoruz, elimizden gelen her türlü bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Onlara da azimlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün, burada olmak gerçekten çok anlamlı. Şehitkamil Belediyesine ve bu projede desteğini esirgemeyen Gaziantep Üniversitesine de teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

DEVAM ETMEMİN EN BÜYÜK ETKENLERİNDEN BİRİ DE ÇOCUKLARIM

Açık öğretim kursuna katılan Yasemin Nehir, “Öncelikle Şehitkamil Belediyemize böylesine anlamlı bir hizmeti bizlere sunduğu için ve bizlere bu konuda yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum. Açık öğretim başvurum konusunda en büyük destekçim eşim oldu. 1 yıl içerisinde ortaokul diplomamı eşim sayesinde aldım. Şu an liseye gidiyorum ve bundan dolayı da çok mutluyum. Eğitimime devam etmemin en büyük etkenlerinden biri de çocuklarım için oldu. Ben eğitimimi geliştirdikçe çocuklarıma yansıttım. Bugün çocuklarım, okulda en iyi dereceleri alıyorlar. Bu da benim çocuklarıma aktarmış olduğum bilgiler sayesindedir. Bugün de üniversiteden öğrenci kardeşlerimiz kursumuza gelerek bize eğitim veriyorlar. Bu da bizler için gurur verici bir tablo. Ben emeği geçen Şehitkamil Belediyemize ve Gaziantep Üniversitemize böylesine bir hizmeti sundukları için tekrar teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.