ŞEHİTKAMİL'DE ALKIŞLAR ŞAMPİYON SATRANÇÇILARA

17 FARKLI KATEGORİDE 102 SPORCU ÖDÜLLENDİRİLDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediye Başkanlığı, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği’nin ortak organizasyonuyla düzenlenen 34. Geleneksel Satranç Turnuvası’nda 17 farklı kategoride dereceye giren 102 sporcu büyük alkışlar eşliğinde ödüllerine Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende kavuştu. Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Yüksek ile çok sayıda satranç antrenörü, hakemi ve sporcu velisinin katıldığı törende şampiyon satranççılar, ödüllerini almak üzere çıktıkları sahnede zorlu maçların ardından dereceye girebilmenin büyük mutluluğunu yaşadı.

 

SPORTİF ORGANİZASYONLAR SOSYAL BÜTÜNLEŞME ADINA ÖNEMLİ BİR ARAÇ

34. Geleneksel Satranç Turnuvası Ödül Töreni’nde katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, düzenlen sportif organizasyonların sosyal bütünleşme adına büyük önem arz ettiğini, bunun en güzel örneklerinden birinin de tamamlanan turnuvada Suriyeli sporcu öğrencilerin yer alması olduğunu belirtti. Özkeçeci, “Şehitkamil Belediyemiz, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 34. Geleneksel Satranç Turnuvası’na katılan tüm sporcularımızı gönülden kutluyorum. Müsabakalar esnasında da şampiyonları bir an olsun yalnız bırakmayan değerli velilerimize ve öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Sportif organizasyonlar, sosyal bütünleşme adına büyük önem arz ediyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de tamamlanan turnuvada Suriyeli sporcu öğrencilerimizin de yer almasıdır. 7’den 77’ye tüm yaş gruplarında katılımın sağlandığı satranç turnuvalarını geleneksel olarak devam ettirerek branşın gelmişine katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ŞEHİTKAMİL’DE YARIŞMAK AYRICALIK

Turnuvanın açık kategorisinde yarışan sporcular arasındaki yerini alan antrenör ve eğitici eğitmeni Ekrem İzi, Şehitkamil Belediyesi’nin Gaziantep’te satranç branşının gelişimi adına büyük katkılar yaptığını, özelikle organizasyonlarda yarışmaktan ve sporcu öğrencilerini yarışmalara yönlendirmekten büyük keyif aldıklarını belirtti. İzi, Şehitkamil Belediyesi çatısı altında satranç branşıyla ilgilenmenin ayrıcalık olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürler etti.