![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/DE_PECIC_TURNUVASININ_SAMPIYONLARI_BELLI_OLDU__(4).jpg)
ŞEHİTKAMİL'DE PEÇİÇ TURNUVASININ ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU
ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN FADILOĞLU’NUN ELİNDEN ALDI
Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde yapılan Peçiç Turnuvasının final oyunlarının ardından son buldu. 100’e aşkın sporcunun 6 tur üzerinden yarıştığı turnuvada, sıralamada 4.lük koltuğuna Filiz Sabancıoğlu otururken, turnuvanın üçüncüsü Şükran Söğüt, ikincisi ise Emel Seçkin oldu. Turnuvada 6 tur boyunca yenilgi yüzü görmeyen Zehra Aktaş ise birinci olarak şampiyonluğunu ilan etti. Final turunun ardından gerçekleştirilen ödül töreninde ise Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu dereceye giren sporcuları yalnız bırakmadı. Şampiyon oyuncular, kupa, madalya, başarı belgeleri ve ödüllerini Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun elinden alırken heyecan ve mutluluğu bir arada yaşadılar.
GELENEKSEL OYUNLARIMIZI YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Şehitkamil Belediyesi Peçiç Turnuvası ödül töreninde, dereceye giren sporcuları yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep’e özgü unutulmaya yüz tutmuş oyunların günümüzde hatırlanması ve gelecek nesillere anlatılması ve aktarılması konusundaki çalışmaların ilerleyen süreçte de devam edeceğini bildirdi. Başkan Fadıloğlu; “Cumhuriyetin Kuruluşunun 91.yıl dönümü ve Amatör Spor Haftası etkinlikleri vesilesiyle düzenlenen peçiç turnuvasında şehrimize özgü geleneksel bir oyunu yeniden tanıtmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ben turnuvaya katılan tüm oyuncuları kutluyorum. Bundan sonraki süreçte de peçiç ve benzeri geleneksel oyunlarımızı tanıtmaya, yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR