ŞEHİTKAMİL'DE SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

6 PİLOT OKULDAN 2 BİN 500’ÜN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ KATILIM SAĞLADI

Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliği içinde yürüttüğü  ‘Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At’ projesi kapsamında Şehitkamil ilçe sınırları içerisinde yer alan 6 farklı pilot okuldan proje çalışmalarına katılan 2 bin 535 öğrencinin vücut kitle indeksi ölçümleri gerçekleştirildi. Pilot okulların 5. ve 6. sınıflarında eğitim-öğretimlerini sürdüren 10-12 yaş aralığındaki katılımcı öğrenciler, fiziksel ölçümlerinin ardından günlük beslenme alışkanlıkları, spor yapma eğilimleri, kronik hastalıklara yakalanma riskleri, kültürel ve sosyal aktivitelere katılım oranlarının konu edildiği testlere tabi tutuldu. Gerçekleştirilen ölçüm ve test çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Tiryakioğlu, projeye katılım oranının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

 

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN BİR ADIM DA SEN AT PROJESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Kurumlar arası işbirliği çerçevesinde organize edilen projenin gerçekleştirildiği pilot okullarda öğretmen, öğrenci ve velilerden büyük ilgi gördüğünü kaydeden Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Tiryakioğlu, projenin ilk etabını başarıyla tamamladıklarını ifade etti. Tiryakioğlu, “Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliği içerisinde yürüttüğü ‘ Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At’ projesi pilot okullarımızda görevli idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz ve değerli velilerimizin desteği ile öğrencilerimizden büyük ilgi gördü. Bu proje ile öğrencilerimizin beslenme ve spor yapma alışkanlıklarını olumlu yönde değiştirme ve geliştirme arzusu içerisindeyiz. Yine projemizin en büyük amaçlarından biri branşlara özgü yetenek tespiti yapabilmek. Ümit ediyorum ki projenin ilk etabında olduğu gibi bundan sonraki süreçlerde de başarılı çalışmalar gerçekleştirir ve pilot uygulamayla başlattığımız bu güzel projeyi kurumlarımızın desteğiyle il genelinde uygulayabilme fırsatı elde edebiliriz” şeklinde konuştu.

 

ÖĞRENCİLERİMİZİ DÜZENLİ SPOR YAPAMAYA TEŞVİK EDİYORUZ

‘Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At’ projesinin uygulandığı pilot okullardan Sani Konukoğlu Orta Okulu Müdürü Ali Çalı,  projenin sağlıklı beslenen, düzenli spor alışkanlıkları yapan nesillerin yetişmesi adına büyük önem arz ettiğini dile getirdi. Çalı, proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Proje; sağlıklı beslenen, düzenli spor alışkanlıkları yapan nesillerin yetişmesi adına büyük önem arz ediyor. Öğrencilerimizi mümkün olduğu kadar spor yapmaya teşvik ediyoruz. Ben emeği geçen herkese tüm katılımcı öğrencilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.