![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(8)_86.jpg)
ŞEHİTKAMİL'DE SALON SPORLARINA İLGİ HER GEÇEN YIL BÜYÜYOR
SPOR ALTYAPISINDA ŞEHİTKAMİL FARKI DEVAM EDİYOR
Şehitkamil Belediyesi son yıllarda ulusal, bölgesel ve yerel bazda düzenlendiği salon sporları organizasyonları ve bu branşlarda elde ettiği sportif başarılarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Yıl içerisinde farklı branşlarda düzenlediği birbirinden renkli organizasyonlarla binlerce öğrenciyi spor alanlarında buluşturan Şehitkamil Belediyesi, spor okulu organizasyonuyla da özelikle küçük ve genç yaş gruplarına spor kültürü aşılıyor. Yaz dönemi boyunca 5 bine yakın öğrenciyi misafir edecek olan Şehitkamil Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda en çok ilgi gören branşların başında basketbol ve temel cimnastik geliyor.
SEVEREK SPOR ALIŞKANLIĞI KAZANDIRILIYOR
Minik yaş grubu öğrencilerine sporu severek yapma alışkanlıklarının kazandırıldığı temel cimnastik yaz spor okullarıyla ilgili bilgiler veren Şehitkamil Belediyesi cimnastik antrenörü Ülkü Demet Tek, “3 farklı spor merkezimizde devam eden temel cimnastik spor okulumuza ilgi büyük. Çalışmalarımızda öğrencilerimize severek spor yapma alışkanlıkları kazandırıyoruz. Keyifli geçen çalışmalarda sporcularımızın ilerleyen yıllarda ilgilenmek istedikleri branşlara göre yönlendiriyor ve buna yönelik programlar düzenliyoruz” ifadelerini kullandı.
DEV ADAMLAR VE PERİLER YEŞİL-SİYAHLI FORMAYI HEDEFLİYOR
Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübü işbirliğiyle düzenlenen 2016 yaz spor okullarında büyük ilgi gören branşların başında gelen basketbol, spor okullarında potanın perileri ve dev adamları yeni sezonda yeşil-siyahlı formayı hedefliyor. Haftanın 6 günü 14 farklı grupta 400’ü aşkın öğrenciye eğitimlerin verildiği basketbol spor okullarında sporcu öğrenciler, önce gruplar halinde katılacakları basketbol yaz kupasında yeteneklerini sergileyebilme fırsatı elde edecek. Sonrasında ise yaş gruplarına özgü yapılacak kulüp seçmelerinde yeni sezonda Şehitkamil Belediye Spor Kulübü forması giyebilmek için kıyasıya mücadele edecek. Kurban Bayramı tatiline kadar devam edecek olan spor okullarına tüm salon sporları öğrencileri branşa özgü çalışmaların yanı sıra yaz kampı faaliyetleriyle eğlenceli ve bir o kadarda heyecan dolu çalışmalara katılacak.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR