ŞEHİTKAMİL'DE ŞAMPİYONLAR KUPA SEVİNCİ YAŞADI

ŞEHİTKAMİL BELEDİYEMİZİN SPOR ALANINDA YAPTIĞI ÇALIŞMALARI KUTLUYORUM

17 farklı kategoride 500’ü aşkın sporcunun katılımıyla 35. Geleneksel Satranç Kupası Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde düzenlendi. Ödül töreninde şampiyon sporcuları; Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suna Demir Sertpolat, Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Yüksek ile çok sayıda öğrenci velisi, hakem ve antrenör yalnız bırakmadı. Tören esnasında katılımcı sporculara ve velilere seslenen Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Şehitkamil Belediyesinin spor alanında yaptığı tüm çalışmaların başarıyla icra edildiğini belirterek,  “Çocukların ve gençlerin sosyal, fiziksek ve kişisel gelişimi adına düzenlenen tüm organizasyonları tebriği ve kutlanmayı hak ediyor” dedi.

 

SATRANÇ SPORUNU DAHA FAZLA YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Ödül töreni esnasında 17 farklı kategoride dereceye giren 51sporcunun mutluluğu paylaşan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, “Şehitkamil Belediyemiz, yıl boyunca spor alanında yaptığı çalışmalarla büyük tebriği ve kutlanmayı fazlasıyla hak ediyor. Satranç sporu, her yaştaki öğrencimizin mental gelişimi adına çok faydalı. Biz de önümüzdeki süreçte okullarımızda satranç sporunun daha da fazla yaygınlaşması adına çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bir organizasyonun 35. kez geleneksel olarak düzenlenmesi o organizasyonun ne kadar başarılı olduğunun, fayda sağladığının en büyük göstergesi. Ben, 35. Geleneksel Satranç Cumhuriyet Kupası’nın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Organizasyona katılan ve dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum”  şeklinde konuştu.

 

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİYLE SPORA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Şehitkamil Belediye Başkanlığı’nın Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümü ve Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde kurumlar arası iş birliğiyle basketbol, satranç, su topu ve yüzme branşlarında geleneksel hale gelen sportif organizasyonlar düzenlendiğini belirten Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, bundan sonraki süreçte de sportif faaliyetlere olan desteklerinin süreceğini kaydetti. Başkan Yardımcısı Özkeçeci, ödül töreni esnasında yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümü ve Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde basketbol, satranç, su topu ve yüzme branşlarında geleneksel hale gelen sportif organizasyonları kurumlar arası işbirliğiyle organize ediyoruz. Paydaş kurumlarımızın desteği çok büyük. Bundan sonraki süreçte de sportif organizasyonlara olan desteğimiz sürecek. Ben, dereceye giren tüm sporcularımızı gönülden kutluyorum”  ifadelerini kullandı.