ŞEHİTKAMİL'DE SATRANÇ EĞİTİMİ YAZ BOYU DEVAM EDECEK

7’DEN 70’E HERKES FAYDALANABİLECEK

Gaziantep’in ve bölgenin tek satranç parkı olma özeliğini taşıyan Şehitkamil Belediyesi Satranç Merkezi’nde eğitimler hız kesmeden devam ediyor. Rutin eğitim faaliyetleri dışında birçok şampiyonaya, antrenörlük ve hakemlik kurslarına ev sahipliği yapan satranç merkezinde 2016 yılı yaz spor okulları kapsamında açılan kurslardan 7’den 70’e herkes faydalanabilecek.

 

SATRANÇ ÖĞRENMEK İSTEYEN HERKES İÇİN TESİSİMİZİN KAPILARI AÇIK

Satranç Yaz Spor Okulları ile ilgili bilgiler veren Şehitkamil Belediyesi Satranç Merkezi Antrenörü Veysel Çankaya, “Sürekli Satranç Eğitim Merkezimiz, 365 gün boyunca halkımıza hizmet veriyor. Tesisimiz faaliyete geçtiği ilk günden itibaren aralıksız olarak farklı yaş gruplarında ve oyunculuk seviyelerinde binlerce satranç severe ev sahipliği yaptı. 2016 yaz spor okullarımızda büyük ilgi var. Uygulamalı teorik ve pratik eğitimlerle branşımızı sevdirerek öğretmek, geniş kitlelere yaymak arzusu içerisindeyiz. Tamamıyla satranç branşı için tasarlanmış bir parkta doğal bir ortamda ders işleyebilmek hem bizler hem de katılımcı öğrencilerimiz için önemli bir ayrıcalık. Bizlere sunmuş olduğu tüm imkanlardan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm hemşerilerimizi satranç merkezimize davet ediyorum”  ifadelerini kullandı.

 

SATRANÇ MERKEZİ BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILIYOR

Şehitkamil Belediyesi Satranç Eğitim Merkezi öğrenci velisi Öğretmen Özcan Ünlüçay, tesisin her anlamda beklentilerini karşıladığını kaydetti ve Gaziantep’te branşa özgü böyle bir tesis olmasından mutluluk duyduğunu dile getirdi. Şehitkamil Belediyesi Satranç Merkezi’nde eğitim gören sporcu velileri adına değerlendirmelerde bulunan Ünlüçay, “Çocuğumu gönül rahatlığı ile Satranç Merkezi’ne gönderiyorum. Buraya öğretmen arkadaşlarımın tavsiyesiyle geldim. Şimdi de ben tüm öğrencilerime ve arkadaşlarıma bu güzide merkezi büyük bir memnuniyetle tavsiye ediyorum. Eğitmenimiz çok ilgili. Çocuklarımız, tesisin bir park yerleşkesi içerisinde olmasından dolayı doğal ortamda sosyalleşebiliyor. Merkezde eğitim gören tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz adına Şehitkamil Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

ÇOCUKLAR ÖĞRENEREK MUTLU OLUYOR

Şehitkamil Belediyesi Satranç Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören öğrenciler, satranç öğrendikleri için mutlu olduklarını ifade etti. Dersleri keyifle işlediklerini kaydeden öğrenciler, öğrendikleri bilgilerle ileride başarılı satranç sporcusu olmayı arzuladıklarını ifade etti.