ŞEHİTKAMİL'DE SPOR ORGANİZASYONLARI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

CUMHURİYET BAYRAMI SPORTİF TESİSLERDE COŞKUYLA KUTLANDI

Şehitkamil Belediye Başkanlığı, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve branşa özgü spor federasyonlarının işbirliğiyle organize edilen Cumhuriyet Bayramı geleneksel spor etkinlikleri basketbol, satranç, sutopu ve yüzme branşlarında sporcu öğrencilerin sportmence mücadelesine sahne oldu. 4. Geleneksel Basketbol Cumhuriyet Kupası ile start alan etkinlikler, 35. Geleneksel Satranç Cumhuriyet Kupası ve Minik Kulaçlar Şenliği ile devam etti. 5. Geleneksel Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışları ile tamamlanan sportif organizasyonlar serisinde binlerce sporcu öğrenci, hakem, antrenör ve öğretmen görev yaptı. Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezi ile Alleben Yüzme Havuzlarında gerçekleştirilen ve sporcu velilerinin de büyük ilgi gösterdiği sportif organizasyonlarda Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

 

EKİM AYI BOYUNCA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE HEYECAN HİÇ DİNMEDİ

4 farklı organizasyonda binlerce sporcu öğrenciyi sportif tesislerde buluşturan Şehitkamil Belediyesi,  geleneksel kupalardaki organizasyon başarısıyla katılımcı okulların idareci, öğretmen ve sporcu öğrencilerinden büyük övgü aldı. Geleneksel spor etkinliklerinde 3 bin civarında katılımcıya ev sahipliği yapan Şehitkamil Belediyesinde, Ekim ayı boyunca farklı branşlarda düzenlenen müsabaka ve yarışmalarda heyecan bir an olsun dinmedi. Şehitkamil Belediye Başkanlığınca, Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümü ve Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ekim ayı boyunca devam eden spor organizasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Basketbol, satranç, sutopu ve yüzme branşlarında düzenlenen tüm yarışmalarda sporcu öğrencilerimizin heyecan dolu mücadelelerine tanıklık ettik. Tüm branşlarda yapılan mücadelelerde sportmence, bayram coşkusuna yakışır şekilde güzel enstantaneler yaşandı. Bundan sonraki süreçte geleneksel spor organizasyonlarına olan desteğimiz sürecek” diye konuştu.

 

ORGANİZASYONLARDA DERECEYE GİREN SPORCULAR BÜYÜK MUTLULUK YAŞADI

Cumhuriyet Bayramı spor organizasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Kurumlar arası işbirliğiyle organize ettiğimiz Cumhuriyet Bayramı geleneksel spor etkinliklerinde ay boyunca 3 bin civarında öğrencimizin sportmence mücadelesine tanıklık ettik. 4 farklı organizasyon sporcu öğrencilerimizin gelişimine büyük katkı sağladı. Basketbol, satranç, sutopu ve yüzme branşlarında düzenlenen kupalara katılan ve özellikle dereceye giren öğrencilerimizin mutluluğu bizleri de fazlasıyla mutlu etti. Bundan sonraki süreçte de geleneksel spor etkinliklerine olan desteğimiz sürecek. Ben, değerli velilerimiz başta olmak üzere sporcularımıza büyük destekler veren öğretmenlerimize, antrenör ve idarecilerimize, organizasyonlara büyük katkı yapan diğer kurumlara teşekkürlerimi sunuyorum”  ifadelerini kullandı.